Skip to content
Menu
Menu

Recept na omeletu nadýchanú ako sen. Zabudnite na nudné vajíčka – tieto vás okamžite nakopnú

Prečítať článok

25.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Stepanek Photography).

Ako pripraviť omeletu, aby bola nadýchaná a plná chuti? Zabudnite na nudné vajíčka a ploché palacinky – táto omeleta si okamžite získa vaše srdce a chuťové bunky a zasýti vás na celé hodiny. Na zahryznutie po večeri ani nepomyslíte, ale pri vajíčkach musíte urobiť dôležitú vec.

Ako urobiť nadýchanú omeletu?
Foto: shutterstock/Stepanek Photography

Nápadom na raňajky nemusí byť vždy len sendvič, ovsená kaša alebo rýchle miešané vajíčka. Samozrejme, vajíčka sú na raňajky ideálne, pretože sú sýte a dodajú vám energiu na celé hodiny a dnes máme práve takýto recept na omeletu. V našich predstavách je omeleta zvyčajne rozšľahané vajíčko vyliate na panvicu a podávané s prílohami, ako je napríklad syr. Ak si pripravíte takúto omeletu, získate tenkú palacinku, ktorá možno aj dobre chutí, ale nevyzerá vábne. Recept na omeletu, ktorý vám dnes predstavíme, však vyzerá veľmi dobre a chutí ešte lepšie. Môžete do nej pridať čokoľvek, čo máte radi, ale bielka predtým vyšľahajte do peny – bude tak božsky nadýchaná.

Omeleta – recept na majstrovské vaječné raňajky

Ingrediencie:

2 stredne veľké vajcia,

2 ploché polievkové lyžice pšeničnej múky,

1 vrchovatá lyžica smotany (alebo 2 lyžice mlieka),

2-3 plátky obľúbenej údeniny,

trochu syra,

trochu špenátu (nepovinné),

trochu nakrájanej papriky,

polovica malej cibule,

soľ, korenie, trochu granulovaného cesnaku,

prepustené maslo na vyprážanie.

Môžete to urobiť aj takto – smažiť prísady zvlášť a omeletu zvlášť. Potom ich položte na vrch vyprážanej omelety a vytvorte akúsi pizzovú omeletu.
Foto: shutterstock/siamionau pavel

Ako pripraviť omeletu? Ako ju pripraviť krok za krokom:

Začnite oddelením bielkov od žĺtkov. Z bielkov vyšľahajte tuhú penu. Šunku nakrájajte na kocky, rovnako ako syr (ak použijete blok syra, môžete ho aj nastrúhať), papriku a cibuľu. Špenát môžete mierne podusiť, ale nie je to nevyhnutné.

Do misky so žĺtkami pridajte smotanu alebo mlieko, múku a korenie. Potom celú zmes premiešajte alebo rozmixujte mixérom.

Do misky so žĺtkami pridajte obľúbené prísady a bielky a jemne premiešajte, aby ste neporušili štruktúru peny.

Zľahka vymastite panvicu a rozohrejte ju. Potom zmes nalejte na panvicu a prikryté smažte na miernom ohni, kým nie je omeleta hotová. Ak omeletu vyprážate zakrytú, nemusíte ju obracať.

Tip: Všetky prísady môžete vopred orestovať na troche masla, najmä ak chcete pridať huby – napríklad šampiňóny alebo hlivu ustricovú. Takto to funguje aj vtedy, ak chcete do vaječnej zmesi pridať kúsky klobásy alebo kabanosu. Môžete to urobiť aj inak – smažiť prísady zvlášť a omeletu zvlášť. Potom ich položte na vrch vyprážanej omelety a vytvorte akúsi pizzovú omeletu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Bežný chlieb vo vajíčku už nerobím. Pridávam 2 prísady a dokonca ho jem každý deň. Každé sústo je lepšie a lepšie

Tieto vafle chutia lepšie ako klasické. Robím ich s lacnou zeleninou a podávam ich s jarnými prísadami

The post Recept na omeletu nadýchanú ako sen. Zabudnite na nudné vajíčka – tieto vás okamžite nakopnú appeared first on Vášeň v tebe.