Skip to content
Menu
Menu

Recept na palacinky vo francúzskom štýle. Považujú sa za najlepšie na svete vďaka jednej zložke

Prečítať článok

7.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/exousia).

Ako pripraviť palacinky, aby boli tenké, pružné a pevné? Palacinky alebo francúzske palacinky sú práve také a recept je triviálny. Tajomstvo ich chuti a štruktúry spočíva v ingrediencii, ktorá je v každej chladničke.

Ako urobiť tenké palacinkové cesto?
Foto: shutterstock/exousia

Recept na palacinky pozná asi každý a zvyčajne ich robíme „od oka“. Výsledkom tejto metódy sú však často príliš hrubé palacinky, ktoré sa pri skladaní trhajú a zjavne nie sú také, aké by mali byť dokonalé palacinky. Dnes pre vás máme recept na palacinky, po ktorých šalie celý svet. Francúzi nešetria maslom – to je tajomstvo najlepších palaciniek.

Recept na najlepšie palacinky na svete. Ako pripraviť francúzske palacinky?

Ingrediencie:

1 plný hrnček pšeničnej múky, najlepšie hladkej,

3 vajcia,

2/3 šálky mlieka,

1 šálka perlivej vody,

3 lyžice rozpusteného masla,

štipka soli,

prípadne lyžička práškového cukru.

Sú ideálne na sladko, so šľahačkou alebo ovocím, ale aj v slanej verzii
Foto: shutterstock.com/monticello

Ako pripraviť palacinky na francúzsky spôsob? Postup:

Múku preosejte do misy a zmiešajte so soľou a cukrom, ak používate. Mlieko a voda by mali byť vychladnuté a rozpustené maslo by nemalo byť horúce.

Do múky pridajte mlieko a vodu a zašľahajte vajcia. Pomocou mixéra na vysokých otáčkach vymiešajte zmes do hladka a postupne pridávajte maslo.

Pripravte si panvicu a zľahka ju vymažte maslom. Keď je už celkom horúca, lyžicou dávajte porcie cesta na palacinky a rozotrite po celej ploche.

Palacinky smažte dozlatista. Budú veľmi tenké, takže ich nebude potrebné piecť z oboch strán, ale pre istotu ich môžete po chvíli pečenia obrátiť.

Takéto palacinky sú perfektné v akejkoľvek verzii. Sú ideálne na sladko, so šľahačkou alebo ovocím, ale aj v slanej verzii. Palacinky z tohto receptu sa budú skvele hodiť na obaľovanie a najlepšie z nich pripravíte krokety alebo palacinky plnené špenátom či v mexickej verzii pečené v rúre.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Recept na palacinky bez pšeničnej múky. Sú také chutné, že ich jem na raňajky aj obed

Toto je najjednoduchší koláč na svete. Najlepšie chutí s jahodami

The post Recept na palacinky vo francúzskom štýle. Považujú sa za najlepšie na svete vďaka jednej zložke appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj