Skip to content
Menu
Menu

Rozložte v kúpeľni a nechajte cez noc. Švehla nebude mať šancu uniknúť

Prečítať článok

15.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Švehla obyčajná alebo aj rybenka, je malý kúpeľňový hmyz, ktorý síce nie je pre človeka nebezpečný, no nie je veľmi vítaný. Do našich domovov ich láka vlhkosť, preto ich najčastejšie nájdeme v kúpeľni. Ako sa zbaviť švehly obyčajnej? Zistite a vyskúšajte najúčinnejšie metódy.

Čo je účinné proti švehlám? Lacná, domáca metóda.
Foto: súkromný archív

Sú obratné, na pohľad nelahodia a sú dlhé asi 7-10 mm. Prilákaní vlhkosťou hľadajú potravu okolo vane a schovávajú sa na ťažko dostupných miestach. Majú strieborné brnenie bez krídel. Najlepším krmivom pre rybenky je exfoliovaná koža, ľanový materiál alebo dokonca obyčajný papier. Bude sa im páčiť aj hodváb či bavlna. Nehryzú a neroznášajú choroby, no pohľad na nich rozhodne nie je najpríjemnejší. Ukážeme vám, ako efektívne odstrániť švehly z vašej kúpeľne.

Čo je účinné proti švehlám? Lacná, domáca metóda

Iste, existujú špeciálne chemikálie, ktoré zabíjajú rybenky, ale prečo by ste si ich kupovali? Vo vlastnej kuchyni nájdete rovnako účinný produkt: med. Nájdite najlacnejší domáci spôsob, ako sa tohto hmyzu zbaviť.

Stačí pokryť kúsky kartónu hrubou vrstvou medu a umiestniť na miesta, kde sa hmyz najčastejšie vyskytuje. Sladká vôňa priláka švehly, nenávratne sa prilepia na lepivý materiál, čo vám umožní rýchlo sa ich zbaviť z vášho domova. „Lepenku“ je najlepšie nechať cez noc pokrytú medom, pretože vtedy sa hmyz prebúdza a vychádza z úkrytu. Akonáhle sa prilepia na pascu, môžete sa ich ľahko zbaviť navždy.

Recept na skutočný jed na švehly.
Foto: shutterstock/Macronatura.es

Recept na skutočný jed na švehly. Potrebujete len dve ingrediencie

Ak nemáte doma med, žiadny strach. Zmiešajte 2 lyžičky sódy bikarbóny a 1 lyžičku cukru. Nasypte výsledný prášok na miesta, kde sa najčastejšie vyskytujú rybenky. Keď opustia svoj úkryt, rozliatu zmes, ktorá bude jedovatá. skonzumujú. Táto metóda môže byť bezpečne použitá, kým nie sú švehly úplne odstránené z kúpeľne resp. vášho domova.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Živná pôda pre kliešte doma. Venujte pozornosť týmto miestam

Motá sa krtko po záhrade? Namiesto paniky chyťte lopatu. Krtince ukrývajú „čierne zlato“

The post Rozložte v kúpeľni a nechajte cez noc. Švehla nebude mať šancu uniknúť appeared first on Vášeň v tebe.