Skip to content
Menu
Menu

Sadíte paradajky? Zahrabte do zeme a prinesú krásnu úrodu

Prečítať článok

9.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/encierro).

Najlepší čas na výsadbu paradajok je práve teraz. Nepotrebujete pozemok ani záhradu – stačí vám balkón alebo dokonca parapet a veľké kvetináče. A vlastnoručne vypestovaná zelenina je nielen zárukou kvality, ale aj veľkej spokojnosti a úspory peňazí. Ak si chcete pochutnať na chutných a šťavnatých plodoch, obohaťte pôdu týmto výrobkom. Bude fungovať ako hnojivo.

Najlepší čas na výsadbu paradajok je práve teraz.
Foto: shutterstock/encierro

Sadíte paradajky? Zahrabte do zeme a prinesú krásnu úrodu

Paradajky rastú rýchlo, ale sú pomerne jemné a majú svoje požiadavky. Okrem slnka, tepla a dostatočnej zálievky potrebujú aj úrodnú pôdu. Našťastie môžete vlastnosti pôdy ľahko zlepšiť – stačí do nej niečo zakopať. Na výsledky nebudete musieť dlho čakať. Vaše paradajky rýchlo prinesú bohatú úrodu.

Výsadba paradajok je veľmi jednoduchá. Môžete si kúpiť hotové sadenice alebo jednoducho použiť semená obsiahnuté v paradajke. Druhý spôsob je o niečo časovo náročnejší, ale zábavnejší, pretože rastlinu pestujete od základov.

Semená vložte do vlhkej pôdy a pravidelne zalievajte, kým nezačnú klíčiť. Keď majú niekoľko centimetrov, mali by sa vysadiť. V ideálnom prípade máte každú sadeničku umiestniť v samostatnom kvetináči. Nezabudnite, že paradajky potrebujú veľa priestoru.

Ak vysievate paradajky, potrebujú pravidelnú zálievku.
Foto: shutterstock/malgosia janicka

Pri vysádzaní je dobré obohatiť pôdu prírodným hnojivom. Dobre fungujú napríklad banánové šupky. Poskytnú vám dostatok fosforu a draslíka, vďaka čomu bude vaša zelenina silnejšia, ale aj chutnejšia. Stačí ich nakrájať na kúsky a zakopať do pôdy.

Dobrým nápadom bude aj vloženie vetvičiek žihľavy do pôdy, kam zasadíte paradajky. Je to skvelé organické hnojivo, ktoré dodáva draslík, dusík a fosfor.

Je tiež dobré niekoľkokrát mesačne vyživovať vaše paradajky kvasnicovým hnojivom. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a výsledky sú obdivuhodné. Stačí rozpustiť 10 g čerstvých kvasníc v 1 litri teplej vody a počkať hodinu, potom rastliny zaliať.

Pri pestovaní paradajok môžete použiť hnojivo z droždia.
Foto: shutterstock/Cristian Storto

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pôda pre paradajky. Do akej pôdy zasiať a zasadiť paradajky?

Prečo paradajky nedozrievajú? Vďaka tomuto jednoduchému triku budú v okamihu červené

The post Sadíte paradajky? Zahrabte do zeme a prinesú krásnu úrodu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj