Skip to content
Menu
Menu

Samotné zalievanie nestačí. Nakrájajte, pridajte vodu a zalejte záhony. Jahody neboli nikdy sladšie

Prečítať článok

13.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/encierro).

Čím hnojiť jahody? Namiesto kupovania drahých živín v záhradkárskych obchodoch sa rozhodnite pre organické a prírodné spôsoby. Táto domáca zmes skvele vyživí vaše jahody. Pomôže vám nazbierať košíky sladkých a červených plodov.

Čím hnojiť jahody?
Foto: shutterstock/encierro

Jahody sú ovocie, ktoré milujú dospelí aj deti. Môžu sa jesť samostatne, ale často sú aj prísadou do smoothies alebo koláčov. Ak sa rozhodnete pestovať jahody vo vlastnej záhrade, musíte im poskytnúť malú podporu, inak nezískate dobrú úrodu. Toto domáce hnojivo to dokáže. Ako ho pripraviť?

Kde by mali jahody rásť? Postarajte sa o správne miesto a vyrastú veľké a šťavnaté

Pred vysadením jahôd do záhonov by sa mala pôda dôkladne zbaviť buriny, pretože jahody majú plytký koreňový systém a prítomnosť buriny brzdí ich rast a tvorbu plodov. Najlepšie rastú na slnečných a chránených miestach. Ideálna je ľahká, humusovitá a priepustná pôda.

Jahodám sa najlepšie darí na slnečných a chránených miestach.
Foto: shutterstock/Dan Race

Aby jahody bujne rástli, je vhodné zabezpečiť im vhodné okolie. Dobrú spoločnosť im budú robiť tymián, koriander, petržlen, mäta pieporná a rasca. Zle budú vychádzať s kapustovitými rastlinami, preto sa vyhnite vysádzaniu týchto rastlín vedľa seba.

Čo urobiť, aby jahody mali dostatok plodov? Vyrobte domáce hnojivo a budú rodiť ako nikdy predtým

Príprava hnojiva na jahody je veľmi jednoduchá. Potrebujete 10-litrový sud a kilogram žihľavy. Rastliny rozdrvte na menšie kúsky a vložte ich do suda, potom ich zalejte vodou. Nádobu prikryjte látkou, aby mala zmes prístup vzduchu. Každý deň ju premiešajte, a keď z povrchu zmizne pena (približne po 2 týždňoch), hnojivo je pripravené na použitie. Zrieďte ho vodou v pomere 1:10 a jahody zalejte.

Aby jahody mali dostatok plodov, použite na nich hnojivo zo žihľavy.
Foto: shutterstock/Martina Unbehauen

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako pestovať jahody? Jedine s „pravidlom 30 %“. Je to triviálne a plody rastú šťavnaté a sladké

Sadíte jahody? Dajte ich do kvetináčov a budete mať veľa plodov

The post Samotné zalievanie nestačí. Nakrájajte, pridajte vodu a zalejte záhony. Jahody neboli nikdy sladšie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj