Skip to content
Menu
Menu

Šatníky ovládol kontroverzný trend. „Dad shorts“ sú letným hitom

Prečítať článok

26.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB).

Zahoďte krátke, obtiahnuté, mikro verzie hlboko na dno svojho šatníka. Na toto leto sa do popredia dostáva pohodlie, povýšené s nádychom mužnosti. „Dad short“, ktoré boli kedysi v popredí šatníkov našich otcov, sa vracajú a majú sa stať veľkým hitom. V skutočnosti si ich toto leto zamilujeme. Jessica Alba inšpiruje.

„Dad short“, ktoré boli kedysi v popredí šatníkov našich otcov, sa vracajú a majú sa stať veľkým hitom.
Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB

Kontroverzné, ale čo najpohodlnejšie. Zdanlivo trochu mužské, ale vhodne štylizované nadobúdajú skutočne ženský charakter. Zabudnuté, ale opäť v obľube. Tu sú samotné „dad shorts“.

„Dad shorts“ sú opäť v kurze. Ako ich štylizovať?

Strih a obtiahnuté, ultraženské šortky sú podľa trendsetterov minulosťou (aj keď v lete sa vzhľadom na teploty zdajú byť jednou z najlepších volieb). Jeden po druhom menia obsah svojho šatníka, mikrošortky presúvajú do úzadia svojich šatníkov a nahrádzajú ich šortkami, ktoré sú o niečo dlhšie a pohodlnejšie, ale klamlivo pripomínajú tie, ktoré nosili otcovia pred rokmi.

„Dad shorts“, ktoré pred rokmi triumfovali najmä v šatníkoch otcov, sa teraz vracajú na zoznam módnych trendov v úplne inej podobe – maximálne ženskej. Pri vhodnej kombinácii nadobúdajú aj elegantný, takmer kancelársky charakter.

Do popredia sa dostávajú „dad shorts“. Takto ich nosia hviezdy

„Dad shorts“, zostavené do podoby skutočne kancelárskeho outfitu, si obľúbila Jessica Alba. Sústredila pozornosť, ohúrila sivou súpravou, v ktorej hrali hlavnú úlohu – voľné, trochu dlhšie, ale čo najpohodlnejšie.

Ak sa ich však chcete chopiť, treba byť opatrný. Hlavnou nevýhodou dad shorts je, že majú tendenciu trochu skracovať nohy. To sa však dá napraviť za pár okamihov – stačí ich skombinovať so sandálkami na malom podpätku a celé sa to premení na skutočne ženský outfit, bez toho, aby to bolo zvlášť náročné na nohy.

„Tichý luxus“ opäť v kurze? Tieto šortky si zamilujú minimalisti

„Dad shorts“ s vysokým pásom, voľným strihom, dĺžkou do polovice stehien alebo tesne pod kolená budú toto leto vynikať tlmenými farbami a prírodnými materiálmi. Takto dokonale zapadnú do trendu „quiet luxury“, ktorý trochu upadol do úzadia a stal sa obľúbeným u priaznivcov minimalizmu.

Zamilujeme si ich nielen pre ich pohodlie a komfort, ale aj oceníme ich všestrannosť. Podobne ako Jessica Alba, aj „dad shorts“ sa dajú skombinovať so sakom a ihličkovými podpätkami a stanú sa skutočnou office siren. Nič vám nebráni skombinovať ich s pohodlnými žabkami alebo sandálmi a krátkym topom. V lete ich budeme milovať.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zabudnite na plisé a strihy v tvare ceruzky. Tento model ovládne naše šatníky toto leto

Táto farba je nesporným hitom leta 2024. Tu je návod na jej módny a elegantný štýl

The post Šatníky ovládol kontroverzný trend. „Dad shorts“ sú letným hitom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj