Skip to content
Menu
Menu

Šikovný trik s alobalom v kvetináči. Rastliny začnú rýchlo rásť

Prečítať článok

03.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Alobal sa v kuchyni bežne používa na pečenie alebo balenie chlebíčkov. Niekedy je nápomocný aj pri čistení a dokonca aj pri starostlivosti o rastliny. Len málokto pozná trik, vďaka ktorému sa s malou pomocou alobalu budú vyvíjať oveľa lepšie. Účinky vás určite prekvapia.

Alobal zabezpečí, aby slnečné lúče dopadli na rastlinu zo všetkých strán.
Foto: súkromný archív

Alobal je mnohokrát používaný pri starostlivosti o rastliny skúsenými záhradníkmi. Ukazuje sa, že je mimoriadne nápomocný a môže výrazne ovplyvniť ich stav. Aký je trik s alobalom používaný v kvetináčoch?

Do kvetináča vložte kúsok alobalu. Toto sa stane

Geniálnym nápadom, ktorý využívajú mnohí záhradkári, je „nasvietenie“ rastlín alobalom. Väčšina exemplárov nebude schopná prežiť bez dostatku vody a svetla. Aby ste im dopriali úžitok zo slnečných lúčov zo všetkých strán a zo všetkých strán, nemusíte črepník vôbec otáčať, ale stačí doň umiestniť kúsok alobalu.

Tento trik vám pomôže najmä na jeseň a v zime, ako aj v zamračených dňoch na jar a v lete. Na to stačí odrezať štvorcový kus alobalu a potom ho umiestniť na dve paličky, napr. špajle, na vytvorenie „reflektora“. Potom ho musíte umiestniť do kvetináča lesklou stranou smerom ku kvetu. To zabezpečí, že svetlo sa dostane k rastline rovnomerne.

Ako alobal pôsobí na záhradné rastliny?

Alobal môže byť mimoriadne nápomocný aj v záhrade – v prípade ovocných stromov. Pomôže to odplašiť škorcov a iné vtáky, ktoré kľujú úrodu. Zvieratá väčšinou nemajú rady lesklé, šuštiace materiály a pôsobia ako odstrašujúci prostriedok.

Stačí vystrihnúť niekoľko štvorcov z alobalu a potom ich nalepiť na štvorcové kartóny, na ktoré potom môžete pripevniť štítky alebo tyčinky. Potom ich stačí zavesiť na stromy alebo zapichnúť do zeme. Táto metóda účinne odradí vtáky, ktoré napádajú ovocné stromy v záhrade.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Záhradníci to robia vždy v máji. Ich záhrada vyzerá úžasne

Kalendár záhradníka. Čo zasadiť v máji na svojom pozemku alebo balkóne?

The post Šikovný trik s alobalom v kvetináči. Rastliny začnú rýchlo rásť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj