Skip to content
Menu
Menu

Sladké guľôčky s osviežujúcim prekvapením vo vnútri. Týmto dezertom si získate každého hosťa

Prečítať článok

8.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Daniyar Aibekov).

Hľadáte dokonalý dezert na leto? Ponáhľame sa vám pomôcť. Čokoládovo-kokosové guľky s prekvapením vo vnútri potešia veľkých aj malých milovníkov sladkého. Jednoduchá príprava, krátky zoznam ingrediencií – môže to byť ešte lepšie?

Hľadáte dokonalý dezert na leto? Čokoládovo-kokosové guľky s prekvapením vo vnútri potešia veľkých aj malých milovníkov sladkého.
Foto: shutterstock/Daniyar Aibekov

Kokosovo-čokoládové guľky sú skvelým nápadom na jednoduchý a mimoriadne chutný dezert. Jahody a kakao dodajú sladkosť a čierna káva intenzívnu vôňu. Táto kombinácia je neodolateľná a presvedčila už nespočetné množstvo gurmánov. Je to ideálne občerstvenie na pohodové popoludnie a na pohostenie rodiny a priateľov.

Sladký dezert s príchuťou kokosu, kakaa a jahôd. Čerešničkou na torte je povzbudzujúci tón kávy

Príprava sladkých guľôčok nie je náročná ani zložitá. Stačí, ak zmiešate všetky prísady na cesto a potom ho obohatíte o ovocnú náplň. Takúto pochúťku môžete zjesť naraz alebo sa do nej môžete zahryznúť a pomaly si vychutnávať jahodové vnútro. Nič vám tiež nebráni dať dovnútra namiesto jahôd iné obľúbené ovocie, napríklad hrsť čučoriedok, polovicu marhule alebo čerešne.

Ingrediencie:

350 g čerstvých jahôd,

220 g mäkkého masla (kocka),

750 g ovsených vločiek,

250 g kokosových hoblín,

100 ml čiernej kávy,

2 PL práškového cukru,

2 lyžičky kakaa,

3 lyžičky vanilkového cukru.

Ovsené vločky sú vynikajúcim základom pre zdravý dezert.
Foto: pexels.com/Castorly Stock

Kokosovo-čokoládové guľky s jahodami. Postup prípravy

Hodinu vopred vyberte kocku masla z chladničky. Mäkké maslo, ovsené vločky, vanilkový cukor, práškový cukor a kakao dáme do misky. Ingrediencie spolu zmiešame a potom prilejeme čerstvo uvarenú a vychladnutú čiernu kávu – čím silnejšia, tým bude chuťovo výraznejšia. Všetko premiešajte, kým sa nespojí, a potom v ďalšom kroku cesto vymieste rukou.

Z hmoty vytvarujte guľu, zabaľte ju do potravinovej fólie a vložte na pol hodiny do chladničky. Medzitým dôkladne umyte jahody a odstráňte stopky. Po vybratí vychladnutého cesta a jeho rozbalení ho rozdeľte na menšie kúsky.

Každý kúsok rozplácnite v dlani a do stredu položte jednu jahodu. Cesto zaviňte a ovocie prekvapivo zabaľte dovnútra. Nakoniec vzniknuté guľôčky obalíme v kokosových hoblinách a vložíme ich na 20-30 minút do chladničky. Po tomto čase bude občerstvenie pripravené na konzumáciu. Dobrú chuť!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zoberte ich z kríka alebo kúpte na trhu a potom ich položte na krehké cesto. Toto je lahodný letný dezert

Vždy som robila recept na piškótový koláč zle. Teraz robím tento krok a vyjde to perfektne

The post Sladké guľôčky s osviežujúcim prekvapením vo vnútri. Týmto dezertom si získate každého hosťa appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj