Skip to content
Menu
Menu

Spíte so zviazanými alebo rozpustenými vlasmi? Budete prekvapení. Už žiadne zamotané vlasy

Prečítať článok

16.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/fizkes).

Často sa budíte s kučeravými a zamotanými vlasmi, ktoré vám ostávajú na vankúši? Pravdepodobne si ich pred spaním poriadne nezväzujete. Zistite, ktorý účes je pre vás najlepší na spanie.

Spíte so zviazanými alebo rozpustenými vlasmi?
Foto: shutterstock/fizkes

To, ako sa staráte o svoje vlasy pred spaním, môže mať veľký vplyv na ich zdravie a vzhľad. Je dôležité vedieť, ako ich v noci chrániť, aby ste okrem iného zabránili ich vypadávaniu a poškodeniu. Aj keď zväzovanie a natáčanie majú svoje výhody a nevýhody, rozhodovať by ste sa mali v závislosti od typu prameňov, ktoré máte.

Aký je najlepší účes na noc: zviazaný alebo voľný? Takto ochránite svoje vlasy pred poškodením

Hoci venujete veľa času a úsilia večernej starostlivosti o pleť, príprava vlasov na spánok je krok, na ktorý sa niekedy zabúda. Počas spánku sú náchylné na mnohé faktory, ktoré ohrozujú ich stav. Zviazanie prameňov pred spaním je dobrý spôsob, ako ich nielen ochrániť pred poškodením, ale aj zabezpečiť, aby pramene zostali na svojom mieste až do rána. Veď niektorí z nás môžu nevedomky zmeniť polohu až 30-krát. Nebude to však najlepšie riešenie pre každého.

Ak máte krátke vlasy, môžete úspešne spať s rozpustenými vlasmi. Oplatí sa tiež investovať do saténovej alebo hodvábnej čiapky na spanie, ktorá ochráni váš účes. Ak máte naopak dlhé vlasy, odporúča sa ich voľne zviazať, aby ste predišli lámaniu, krepovateniu a štiepeniu končekov. Ak necháte dlhé vlasy počas spánku rozpustené, môže to zvýšiť ich krepovatenie a v konečnom dôsledku spôsobiť nadmerné vypadávanie vlasov. Pevné účesy prispievajú k poškodeniu korienkov vlasov.

Aký je najlepší účes pred spaním? Túto možnosť odporúčajú kaderníci

Ukázalo sa, že kaderníci neodporúčajú jeden, ale dva účesy na spanie. Môžete si teda vybrať medzi voľným copom a neporiadnym drdolom. Chvostu sa radšej vyhnite, pretože vystavuje pramene mechanickému poškodeniu a rozstrapateniu.

Pri prvej možnosti nezabudnite pramene vopred rozčesať a dajte pozor, aby miesto vlasov nebolo príliš silné. Koniec vrkoča je najlepšie zviazať hodvábnou stuhou alebo gumičkou bez kovovej vložky.

Pri voľnom drdole sa snažte vlasy príliš nelámať. Jednoducho ich jemne obtočte okolo osi a zaistite pomocou gumičky a sponiek.

Môžete si teda vybrať medzi voľným copom a neporiadnym drdolom.
Foto: shutterstock/Artem Zatsepilin

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Posilňuje vlasy lepšie ako keratín. Pridajte dve polievkové lyžice do vody a rozdiel uvidíte voľným okom

Umývate si vlasy ráno alebo večer? Správna voľba má obrovský vplyv na ich stav

The post Spíte so zviazanými alebo rozpustenými vlasmi? Budete prekvapení. Už žiadne zamotané vlasy appeared first on Vášeň v tebe.