Skip to content
Menu
Menu

Spíte v tejto polohe? Nebuďte prekvapení, ak vás potom bude všetko bolieť. Odborník varuje

Prečítať článok

22.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: freepik.com/cookie_studio).

V ktorej polohe je najzdravšie spať a ktorej je lepšie sa za každú cenu vyhnúť? Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, spôsob, akým sa v posteli ukladáte, má obrovský vplyv na to, ako sa cítite. Ak sa každé ráno budíte s bolesťami chrbta, odborník vám vysvetlí, čo ich môže spôsobovať.

V ktorej polohe je najzdravšie spať a ktorej je lepšie sa za každú cenu vyhnúť? Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, spôsob
Foto: freepik.com/cookie_studio

Mnohí ľudia tomu nevenujú pozornosť, pritom poloha, v ktorej idete spať, má obrovský vplyv na vaše zdravie a pohodu. Ktorej je lepšie sa vyhnúť, aby ste sa nezobudili s bolesťami chrbta? Odborník nemá žiadne pochybnosti. Jedna z nich je mimoriadne škodlivá.

Ako sa pripraviť na dobrý spánok? Venujte pozornosť svojej spálni a posteli

Pohodlie a hygiena počas spánku sú mimoriadne dôležité pre naše zdravie a pohodu. Dôležitý je nielen čas spánku, ktorý by mal byť minimálne 6 hodín, ale najlepšie okolo 8 hodín, ale aj prostredie a samotná posteľ. Dobre vetraná, odhlučnená a zatemnená spálňa a pohodlná, čistá posteľ s čerstvými obliečkami je polovica úspechu pre čo najlepší spánok. Ak sa aj napriek tomu, že ste sa postarali o svoje okolie, stále budíte nevyspatí, a čo je horšie, s boľavým chrbtom, je tu ešte jedna vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť. Je to tiež veľmi dôležité.

Prečo by ste nemali spať na bruchu? Vysvetľuje odborník

James Moore je masér a špecialista na bolesti, najmä bolesti chrbta. Na Instagrame, kde ho sleduje viac ako 5,7 milióna ľudí, pravidelne zdieľa osvedčené spôsoby, ako sa postarať o nepríjemné ťažkosti. Nedávno zverejnil video, v ktorom ukázal najhoršiu polohu pri spánku pre chrbát. Hovorí o zaspávaní na bruchu, s miernym náklonom na bok, jednou rukou vpredu, druhou vzadu a pokrčenou nohou.

V akej polohe je najzdravšie spať? Môžete si vybrať z dvoch možností

V krátkom videu muž presne predviedol, ako vyzerá poloha na spanie, o ktorej hovoril. Ako vysvetlil, spôsobuje rotáciu krížovej kosti a v bedrovej oblasti, čo je neoddeliteľne spojené s následnými nepríjemnými pocitmi. – Je to najhoršia poloha na spanie, pretože môže spôsobiť chronické bolesti chrbta, upozornil. Ako by ste teda mali spať, aby ste sa zobudili oddýchnutí a bez bolesti? Odborník uvádza dve oveľa lepšie polohy. Prvou je spať na boku s vankúšom medzi nohami. Druhou, ktorá je zároveň najpohodlnejšia a zdraviu prospešná, je ležať na chrbte s vankúšom pod kolenami.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je spať v ponožkách dobrý nápad? Vysvetľujeme

Táto poloha na spanie je zlá! Môže prispieť k tvorbe vrások

The post Spíte v tejto polohe? Nebuďte prekvapení, ak vás potom bude všetko bolieť. Odborník varuje appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj