Skip to content
Menu
Menu

Stačí len troška do rannej kávy. Boky zmiznú oveľa rýchlejšie

Prečítať článok

7.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels/Jason Villanueva shutterstock/Prostock-studio).

História nepriestrelnej kávy alebo Bulletproof kávy je už takmer 20 rokov stará. Za ten čas tento trend obletel celý svet a málokto nepozná jeho účinky. Stačí, ak si do rannej kávy pridáte trochu tejto ingrediencie, a prebytočné boky v okamihu zmiznú. Objavte recept na dokonalú nepriestrelnú kávu.

Stačí len troška do rannej kávy a boky zmiznú
Foto: pexels/Jason Villanueva shutterstock/Prostock-studio

História nepriestrelnej kávy. Odkiaľ pochádza?

Názov „nepriestrelná káva“ vznikol asi pred 20 rokmi, ale samotný koncept pitia kávy s maslom a olejom je pravdepodobne oveľa starší. Recept na nepriestrelnú kávu, ako ho poznáme, vytvoril americký spisovateľ a podnikateľ Dave Asprey. V roku 2004 sa počas cesty do Tibetu naučil piť čaj s jačím mliekom a maslom. Keď sa vrátil do Spojených štátov, rozhodol sa recept vylepšiť a skutočne ho prispôsobiť trhu. Takto nahradil čaj kávou a jačie mlieko MCT olejom. Z pôvodného receptu zostalo len maslo.

Bulletproof – „nepriestrelná káva“
Foto: shutterstock/Natasha Breen

Ako pripraviť dokonalú nepriestrelnú kávu?

Základom nepriestrelnej kávy, ako už názov napovedá, je káva. Na tento účel si uvarte dve a pol čajovej lyžičky kvalitnej čerstvo namletej kávy alebo si pripravte kávu z kávovaru. Do kávy pridajte 1 alebo 2 čajové lyžičky MCT oleja (triglycerid obsahujúci mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom) a 1 alebo 2 polievkové lyžice masla (15-30 g). Všetko môžete rozmiešať lyžičkou, pripraviť v šejkri alebo mixéri tak, aby vyzerala podobne ako napenené latte. MCT olej môžete nahradiť aj kokosovým olejom.

Nepriestrelná káva – účinky

Pre mnohých ľudí je nepriestrelná káva dokonalým spôsobom, ako začať deň. Nie každý si ju vyberie ako náhradu raňajok, ale niektorí ľudia ňou nahrádzajú svoju tradičnú „štartovaciu“ kávu. Má tiež úplne iné účinky ako klasická „malá čierna“. Podľa mnohých ľudí prídavok tukov v podobe MCT oleja a masla pomáha udržať hladinu energie dlhšie, čo následne zabraňuje náhlym výkyvom hladiny cukru a má pozitívny vplyv na koncentráciu v neskoršej časti dňa a metabolizmus. Práve preto sa nepriestrelná káva často volí ako prostriedok na rýchlejší boj proti obrasteným bokom.   

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vylúčte jednu prísadu do kávy. Stratíte brušný tuk rýchlejšie ako v posilňovni

Tento nápoj je skutočné „zelené zlato“. Odstraňuje usadeniny z čriev ako čistiaci prostriedok

               

The post Stačí len troška do rannej kávy. Boky zmiznú oveľa rýchlejšie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj