Skip to content
Menu
Menu

Staré mamy vedeli, ako sa starať o svoju pleť. Tento výrobok v čase socializmu mala vo svojej kúpeľni každá žena. Lacné a účinné

Prečítať článok

27.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Elena_Baranova).

Na čo pomáha sivé mydlo? Kozmetické spoločnosti sa predháňajú v hľadaní najlepšieho výrobku na starostlivosť o pleť. Zo všetkých strán sme bombardovaní rôznymi prísadami do krémov, pleťových vôd alebo masiek. Takto sa o svoju pleť starali naše mamy a staré mamy. Tento vynikajúci výrobok máme na dosah ruky.

Draselné mydlo
Foto: shutterstock/Elena_Baranova

Sivé mydlo alebo potašové mydlo (draselné mydlo) je kozmetika všetkých čias. Dlhé roky bolo zabudnuté, vytlačené farebnými, často drahými výrobkami z regálov obchodov. Čoraz častejšie sa nám však pripomína staré dobré lacné sivé mydlo. V skutočnosti sa osvedčilo ako liek na mnohé kožné problémy. V súčasnosti sa mnohí ľudia vedome vzdávajú chemikálií prítomných v mnohých kozmetických prípravkoch a rozhodli sa dôverovať starým spôsobom našich mám a starých mám. Táto socialistická kozmetika sa vracia, a to s veľkou pompou.

Na čo pomáha sivé mydlo? Má mnoho využití, o ktorých nie každý vie

Vždy sa používalo najmä v kozmetike, je to vynikajúci ošetrujúci a čistiaci prostriedok pre všetky typy pleti a vlasov. Sivé mydlo môžete použiť ako základ pre domácu masku alebo peeling. Upokojuje podráždenie a zanecháva pokožku žiarivú a sviežu. Vďaka svojmu jemnému zloženiu sa môže používať denne, ale tí, ktorí majú suchú pokožku, by ju mali poriadne hydratovať a po každom použití použiť špeciálny krém.

Sivé mydlo môžete použiť ako základ pre domácu masku alebo peeling.
Foto: shutterstock/Elena_Baranova

Prírodný prací prostriedok za pár eur? Vyberte si draselné mydlo

Draselné mydlo sa môže používať aj ako prírodný čistiaci prostriedok. S jeho pomocou môžete účinne odstraňovať škvrny, prať oblečenie alebo čistiť nečistoty na pohovkách, dlaždiciach a linoleu. Zriedené v teplej vode je ideálne na čistenie povrchov nábytku. Je to skutočný priateľ každej gazdinky.

Liečivý kúpeľ na boľavé ruky a nohy. Stojí za to vziať si ho domov

Dlhé státie v jednej polohe často spôsobuje, že naše ruky a nohy sú opuchnuté. Na pomoc prichádza sivé mydlo, ktoré je výborné na riešenie tohto problému. Tento kúpeľ je výborný aj na upokojenie otlakov, mozoľov a iných poškodení kože. Ak si ho chcete pripraviť, nalejte do misky teplú vodu a rozpustite v nej mydlo v pomere 4:1. Namočte si nohy alebo ruky na 15 minút.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Mydlo nastrúhajte na strúhadle a pridajte kuchynskú prísadu. Znie to hlúpo, ale takto sa nadobro zbavíte pripálenín.

Pridám pár kvapiek do tekutiny na riad a zbavím sa problémov. Dokonca ani moja babička nepoznala tento patent

The post Staré mamy vedeli, ako sa starať o svoju pleť. Tento výrobok v čase socializmu mala vo svojej kúpeľni každá žena. Lacné a účinné appeared first on Vášeň v tebe.