Skip to content
Menu
Menu

Strana, ktorú si vyberiete na spánok, nie je náhodná. Toto o vás hovorí

Prečítať článok

22.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: freepik.com/cookie_studio).

Vyberáte si zakaždým pravú stranu postele? Alebo možno, bez ohľadu na jeho polohu, vždy ležíte na ľavej strane? Ako sa ukázalo, na tom záleží viac, ako by ste si mysleli. Vedci dokázali, že strana postele, na ktorej najčastejšie spíme, hovorí veľa o našom charaktere. Možno budete prekvapení.

Foto: freepik.com/cookie_studio

Spánok, ktorý je základnou biologickou potrebou organizmu, má veľký význam pre jeho fungovanie. Dostatkom spánku sa počas dňa oveľa ľahšie vyrovnávame so stresom, efektívnejšie pracujeme a učíme sa, oveľa ľahšie sa sústredíme a navyše naberieme energiu a dobrú náladu.

Zdravý spánok vplýva aj na regeneráciu organizmu, posilnenie imunitného systému a očistu mozgu od toxínov. Dobrý spánok je zvyčajne asi 7 hodín denne. Keď však nabudúce pôjdete spať snívať o pohodlí, regenerácii a oddychu, pozrite sa bližšie na to, ktorú jej stranu si vyberiete. Ako sa ukázalo, toto veľa napovie o vašej personalite.

Na ktorej strane postele spať? Vedci sa na to pozreli bližšie

Podľa zistení odborníkov výber konkrétnej strany postele vypovedá veľa o osobnosti človeka. Má určovať jeho charakter, naznačovať, či inklinuje skôr k optimistickejším, šťastnejším myšlienkam a činom, alebo naopak – rada vnáša do svojho života trochu pesimizmu.

Tím výskumníkov, poverený britským hotelovým reťazcom Premier Inn, uskutočnil experiment o vzťahu medzi výberom konkrétnej strany postele a úrovňou životnej spokojnosti. Na tento účel odborníci analyzovali zvyky asi 3000 ľudí a čoskoro dospeli k prekvapivým záverom.

Záleží na strane postele? Toto o vás veľa hovorí

Vedci zhodnotili, že strana, na ktorej spíme, má v kontexte našej nálady nepopierateľný význam. Navyše dokázali, že ak sa to rozhodneme zmeniť, môžeme pociťovať určité nepohodlie.

Na základe analýzy zvykov ľudí, ktorí sa zúčastnili štúdie, vedci zistili, že ľudia, ktorí spia na pravej strane postele, majú tendenciu byť pesimistickejší a nevrlí ako tí, ktorí si častejšie vyberajú ľavú stranu. Majú však oveľa väčšiu tendenciu zarábať viac.

Tí druhí tým, že častejšie ležia na ľavej strane postele, majú byť nielen sebavedomejší a veselší, ale aj šťastnejší. Navyše lepšie zvládajú stresové situácie, v krízových momentoch zostávajú pokojní a chladní. Prejavujú tiež pozitívny vzťah k svetu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vedci po prvý raz videli „prebúdzanie“ čiernej diery

Môžete jesť semená melónu? Veľa ľudí ich vyberá. Skontrolujte, či je to potrebné

The post Strana, ktorú si vyberiete na spánok, nie je náhodná. Toto o vás hovorí appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj