Skip to content
Menu
Menu

Sú jemné, ale každý vám ich bude závidieť. Vrátil sa obľúbený trend týchto tónovaných nechtov

Prečítať článok

23.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe ().

Nechty, ktoré sa práve v súčasnosti vo veľkej miere vracajú do módy, sa hodia ku klasickým aj moderným štýlom. Zaujíma vás, ako nájsť správnu dĺžku a farbu pre módne nechty? Pozrite si niekoľko inšpirácií a návodov krok za krokom.

Matné nechty – prečo sa to oplatí?
Foto: instagram/@rie_sky, instagram/@kozeta.nails

Matné nechty – prečo sa to oplatí?

Móda manikúry sa mení ako kaleidoskop. Prakticky každú sezónu sa objaví nová paleta farieb a nové nápady na konečnú úpravu. V súčasnosti sú skutočným hitom matné nechty. Aké je ich tajomstvo a prečo lámu rekordy popularity na sociálnych sieťach? V nasledujúcom článku nájdete podrobnú analýzu matných a zopár zaujímavých inšpirácií v tejto nezvyčajnej povrchovej úprave.

Matné nechty poskytujú veľmi zaujímavý efekt, ktorý možno prirovnať k textúre látky, čo celému štýlu dodáva príjemnú a hrejivú atmosféru.

Matná povrchová úprava stojí aj v opozícii k príliš zdobeným nechtom na ukážku. Je synonymom pokojnej elegancie, čo však neznamená, že sa musíme vzdať dĺžky alebo konkrétneho tvaru či originálnych vzorov. Práve naopak, matná povrchová úprava posunie každý návrh o úroveň vyššie a upúta pozornosť, ale v pozitívnom zmysle.

Ako si urobiť matné nechty krok za krokom?

Na otázku, ako si urobiť matné nechty, môžete odpovedať dvoma rôznymi spôsobmi. Výber závisí od času, ktorý chcete manikúre venovať, a od úrovne vašej trpezlivosti.

Prvá metóda zahŕňa použitie špeciálneho vrchného laku, ktorý sa na záver jednoducho nanesie na platničku a zafixuje v lampe. Presne tak, ako pri dokončovaní akéhokoľvek iného gél laku.

Druhá metóda zahŕňa použitie leštiaceho pilníka na jemné odstránenie vrchného laku po nanesení a vytvrdnutí konkrétnej farby. Tento postup je určite prácnejší, ale stačí trocha praxe a nemusíte míňať peniaze na ďalší výrobok.

Matné nechty – inšpirácia, vďaka ktorej si ich zapamätáte

Pozitívom matného vzhľadu je, že vydrží dlhšie. Lesklé nechty sa časom stávajú matnými a bezvýraznými. Samozrejme, ak si tento mierne vyblednutý efekt nenaplánujete hneď. Všetko závisí od vašej individuálnej vízie. Tu je niekoľko inšpirácií na najtrendovejšie matné nechty:

Odvážna farebná kombinácia. Lesk tu už nie je potrebný.

Štýl v podobe originálnej výzdoby.

Jarné vibrácie? Kto by ich nemal rád na nechtoch.

Jemný matný odtieň, práve včas na leto.

Flower power v matnej farbe, podľa želania.

Ako zmyť matné nechty? Ako vždy, môžete použiť špeciálny odstraňovač laku alebo sa spoľahnúť na šetrný leštiaci pilník, vďaka ktorému bude časom hranica medzi odrastom a nechtom neviditeľná. Je to jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť nežiaduceho laku a z dlhodobého hľadiska si nechty nechať narásť do požadovanej dĺžky.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Urobila som „nechty z morského skla“. Za pár dní sa stali hitom. Môj manžel sa prvýkrát vyjadril k mojim nechtom

Tieto módne nechty zosadili z trónu zmyselnú červenú. Odkazujú na „zlato severu“. Luxusné a elegantné

The post Sú jemné, ale každý vám ich bude závidieť. Vrátil sa obľúbený trend týchto tónovaných nechtov appeared first on Vášeň v tebe.