Skip to content
Menu
Menu

Sused Mykonosu na predaj. Ostrov je možné zakúpiť celý alebo po častiach

Prečítať článok

22.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/pamiexclusivtravel).

Tragonisi – grécky skalnatý ostrov v Egejskom mori, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti známeho Mykonosu – bol daný do predaja. Jeho rozloha je 250 ha a cena je 50 miliónov eur, teda 20 eur za m2. Tí, ktorým sa to zdá prehnané, si budú môcť kúpiť polovicu ostrova alebo ešte menej.

Ostrov Tragonisi, ktorý je na predaj, leží neďaleko Mykonosu (Mykonos na obrázku)
Foto: Pixabay/pamiexclusivtravel

Tragonisi alebo Dragonissi je skalnatý ostrovček s rozlohou približne 250 hektárov. Nachádza sa len pár námorných míľ východne od Mykonosu, známeho svojimi plážami a historickými mestami – jedným z najbohatších a najdrahších ostrovov v Grécku. Podľa realitnej kancelárie predávajúcej Tragonisi – ZL Development  Mykonos  Golden Luxury – blízkosť Mykonosu má byť jeho najväčšou výhodou.

Ostrov bez stromov a trávy

Teraz je hlavnou atrakciou ostrova nachádzajúceho sa v centre súostrovia Kyklady možnosť jaskynného potápania. Voda je tam krištáľovo čistá. V lete sa na ostrov plavia člny a luxusné jachty, ktorých pasažieri skúmajú podmorské tunely. Vody obklopujúce Tragonisi sa považujú za chránenú oblasť a obývajú ich koraly, najmä žlté sasanky. Podľa dôkazov na dne okolo ostrova ležia staroveké amfory. A jedinou existujúcou budovou v Tragonisi je kostol Panagia. Tam sa 11. júna, v deň svätých Barnabáša a Bartolomeja, koná festival, ktorého sa zúčastňujú len muži.

Ostrov je úplne bez vegetácie, pokrytý len skalami a štrkom. Realitná kancelária však ubezpečuje, že ide o ideálne miesto na výstavbu sídliska rodinných domov či hotelových apartmánov (tzv. hotelových jednotiek). Podľa zverejneného oznámenia sa Tragonisi môže predávať ako celok alebo na polovicu – rozdelené na severnú a južnú časť. Môžete si kúpiť aj menšiu časť ostrova.

Nový Dubaj

Grécke médiá naznačujú, že v budúcnosti môže nový vlastník ostrova predať pozemky s domami súkromným kupujúcim a žiť zo služieb – poskytovanie energie na ostrov, preprava helikoptérami a člnmi na iné ostrovy a pevninu alebo poskytovanie vody a jedla.

„Možno to kúpi niekto z arabských krajín a zmení sa na nový Dubaj s mrakodrapmi a lanovkou, ktorá spojí Tragonisi s Mykonosom“

– hovorí grécky portál In.gr.

Tragonisi nie je jediný grécky ostrov na predaj. Web Greek Reporter informuje, že ostrov Makri v Iónskom mori už dva roky čaká na kupca. Jeho vyvolávacia cena je 3,8 milióna eur. Je súčasťou skupiny ostrovov Echinades, z ktorých viaceré kúpil v roku 2013 katarský emír Hamad bin Khalifa Al Sani. Zaplatil za to 10 miliónov dolárov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Hladovka a „patoturizmus“ v pozadí. Obyvatelia Tenerife toho majú dosť

Tu sa natáčal film Mamma Mia. Rajský ostrov je oázou pokoja. Nestretnete tu davy turistov

The post Sused Mykonosu na predaj. Ostrov je možné zakúpiť celý alebo po častiach appeared first on Vášeň v tebe.