Skip to content
Menu
Menu

Symbolika – Srnka

Prečítať článok

Symbolika srnky nás učí, že máme viac načerpať pokoj a začať jemnejšie pristupovať k sebe aj k iným.Je časnasledovať svoju intuíciu a vnútorné vedenie, aby ste našli svoju cestu v živote.

Symbolický význam:

Nevinnosť, čistota a zraniteľnosť: Srnka často symbolizuje nevinnosť a čistotu, vďaka jej jemnému vzhľadu a plachosti. Ak sa zjavuje viac krát môže predstavovať vašu vlastnú nevinnosť a zraniteľnosť, možno ste práve v situácii, kde sa cítite vystavení veľkému tlaku a neistote.

Pokoj, jemnosť a empatia: V mnohých kultúrach je srnka symbolom pokoja a jemnosti, pripomínajúc potrebu súcitu a jemného prístupu v živote. Srnka sa v skutočnosti zadíva na okolie či nie je v ohrození, je ostražitá a ak vidí nebezpečenstvo okamžite utečie. Možno sa treba zamyslieť, či nie je čas zmeniť okolie. Doslova ujsť z prostredia, kde práve žijete.

Spojenie s prírodou: Srnky predstavujú spojenie s prírodou a návrat k jednoduchšiemu a harmonickému spôsobu života. Videnie srnky môže byť pripomienkou potreby spojiť sa s prírodou a udržiavať harmóniu vo svojom živote. Možno premýšľate o sťahovaní, zmene práci a pri srnke to znamená, že musíte pozerať na prostredie. Poobzerajte sa po prírode, po záhrade, po prostredí ktoré lahodí vašej duši.

Intuícia a duchovné vedenie: V mytológii a duchovných interpretáciách srnka často symbolizuje intuíciu a duchovné vedenie. Naznačuje, že by sme mali veriť svojmu vnútornému hlasu. Je znamením, že by ste mali nasledovať svoju intuíciu a vnútorné vedenie, aby ste našli správnu cestu v živote.

Je dôležité aby ste si uvedomili, že symboly môžu byť nositeľmi významných posolstiev. Stačí len pozorne sledovať, vnímať a otvoriť sa ich múdrosti.

Zdroj