Skip to content
Menu
Menu

Takéto banány sú tou najhoršou voľbou. Venujte pozornosť bodkám. Málokto o tom vie

Prečítať článok

30.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/fudowakira0).

Banány sú určite jedným z našich najobľúbenejších druhov ovocia. Sú základom mnohých smoothies a dezertov. Okrem toho sú výbornou voľbou na rýchle občerstvenie. Je dobré si uvedomiť, že banány sú zdrojom mnohých vitamínov. Preto sa oplatí zaradiť ich do svojho jedálnička. Treba si však všimnúť dôležitý detail. Niekedy je ovocie jednoducho už nevhodné na konzumáciu.

Banány sú určite jedným z našich najobľúbenejších druhov ovocia. Sú základom mnohých smoothies a dezertov.
Foto: Pixabay/fudowakira0

Na čo si teda musíme dávať pozor? Dávajme si pozor najmä na banány s tmavými škvrnami. Podľa mnohých je takéto ovocie zrelé a sladké. Oplatí sa však zachovať istú opatrnosť. Ak chcete skontrolovať, či je banán vhodný na konzumáciu, pozrite sa dovnútra. Ak sú na dužine hnedé škvrny a ovocie vyzerá, akoby bolo len trochu pomliaždené, je stále jedlé. Takéto zrelé banány je dobré použiť napríklad do smoothies, muffinov alebo koláčov.

Ako zistíte, či je banán vhodný na konzumáciu? Takéto banány sú tou najhoršou voľbou

Niekedy sú však tmavé škvrny dôležitým varovným signálom. Ak má dužina nielen tmavohnedé škvrny, ale aj červené bodky, znamená to, že banán je plesnivý. Pre istotu môžeme ovocie aj rozrezať po celej dĺžke. Ak je vo vnútri dlhá tmavočervená čiara, je to znamenie, že banán musí ísť do koša. Plody pravdepodobne napadla pleseň druhu nigrospora a ich konzumácia by sa mohla skončiť vážnou otravou.

Málokto vie, že banány sa dajú použiť aj v starostlivosti o pleť. Okrem iného si z nich môžeme pripraviť skvelú domácu masku. Dužina aj vnútro šupky sú plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré pomôžu osviežiť vašu tvár
Foto:freepik.com/@ KamranAydinov

Ako používať banánovú šupku? Prekvapujúci spôsob

Málokto vie, že banány sa dajú použiť aj v starostlivosti o pleť. Okrem iného si z nich môžeme pripraviť skvelú domácu masku. Dužina aj vnútro šupky sú plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré pomôžu osviežiť vašu tvár. Metóda sa však neodporúča ľuďom, ktorí bojujú s alergiou na banány (môže spôsobiť nežiaduce reakcie). Ako si pripraviť takúto domácu masku? Zrelé ovocie jednoducho roztlačte vidličkou, naneste na tvár a nechajte pôsobiť približne štvrť hodiny. Po uplynutí tejto doby opláchnite zvyšky vlažnou vodou a dokončite ošetrenie (ďalším krokom je sérum a krém). Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča vykonávať toto domáce ošetrenie raz týždenne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Banány bez hnedých škvŕn až 15 dní. Pomôže vám s tým obyčajná voda

Koľko kalórií má banán? Ak si toto ovocie krájate pri diéte, možno budete prekvapení

The post Takéto banány sú tou najhoršou voľbou. Venujte pozornosť bodkám. Málokto o tom vie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj