Skip to content
Menu
Menu

Takíto muži sú zabijaci libida. Pre ženy sú úplne neatraktívni. „Keď zhasne svetlo, ideme spať.“

Prečítať článok

19.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/NDAB Creativity).

Posteľné záležitosti sú v mnohých vzťahoch pomerne dôležitou otázkou. Niekedy však niečo jednoducho nie je v poriadku. Niekedy je na vine únava, hormonálna nerovnováha alebo zdravotné problémy. A niekedy je problém na druhej strane. Ktorí chlapi úplne zabíjajú ženské libido? Výskum je jednoznačný.

Ktorí chlapi úplne zabíjajú ženské libido?
Foto: shutterstock/NDAB Creativity

Keď sa nám dlho nechce milovať, začneme hľadať dôvody. Mnohokrát z toho obviňujeme únavu, nedostatok spánku alebo veľa práce. A skutočne to tak niekedy môže byť. Keď však už tieto argumenty nás nepresvedčia, obrátime sa na lekárov. Možno sú to totiž hormóny alebo iné zdravotné problémy. Mnoho žien sa na svojho muža pozerá až ako na poslednú možnosť. A ako sa ukazuje, práve oni sú často dôvodom nízkeho libida.

Táto vlastnosť vás zbavuje túžby milovať sa. Je to zabijak ženského libida

Americkí a kanadskí vedci uskutočnili prieskum medzi stovkami ľudí z rôznych krajín a kontinentov a svoje zistenia publikovali vo vedeckom časopise Archives of Sexual Behavior. Ukázalo sa, že existuje určitý typ muža, ktorý pôsobí ako zabijak na ženské libido. Zaujímavé je, že nie je to impulzívnosť alebo vlastnosti, ktoré ho kvalifikujú na označenie „toxikoman“ alebo „červená vlajka“.

V nejednom vzťahu je to žena, ktorá sa stará o väčšinu domácich prác. Keď je na jej hlave variť, upratovať, vybavovať lekárske prehliadky pre deti (a niekedy aj pre manžela) alebo nezabudnúť dať auto do servisu, ťažko očakávať, že sa libido rozbehne. Ak sa chlap necíti byť zodpovedný, nepreberá iniciatívu, nechá sa opatrovať (alebo to dokonca vyžaduje), – áno – získava voľný čas, pohodlie a pokoj, ale zároveň stráca v očiach svojej partnerky.

Muži-deti môžu byť skutočnými zabijakmi libida, čo potvrdzujú aj výsledky vyššie uvedenej štúdie. Ženy ich vnímajú ako závislých a nemotorných. Či už vedome, alebo nie, majú pocit, že aj keď cítia zodpovednosť a pustia sa do práce, bude to urobené horšie, ako keby to robili samy. Ak k tomu prirátame skutočnú únavu, stres a neustále spomínanie na všetko, čo súvisí s domácnosťou, prácou, deťmi a manželom-dieťaťom, niet divu, že koniec dňa vyzerá v mnohých domácnostiach podobne: „Keď zhasne svetlo, ideme spať“.

Vzťah odsúdený na neúspech? Nie nevyhnutne

Muži-deti môžu byť skutočnými zabijakmi libida.
Foto: shutterstock/George Rudy

Dá sa to napraviť? To vám nikto nemôže sľúbiť, ale určite existuje niekoľko vecí, ktoré sa dajú urobiť, aby sa vzťah zlepšil. Základom je úprimne sa porozprávať, naznačiť, že niečo nie je v poriadku a vypočuť si aj druhú stranu. Ak nie ste veľmi dobrí v dosahovaní dohody sami, stojí za to skúsiť zapojiť odborníka, ktorý vám pomôže pristupovať k problému štruktúrovane a kontrolovane. Vďaka tomu sa ľahšie dohodnete bez hádok a obviňovania. 

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Spíte s partnerom v jednej posteli? Výskum hovorí jasne. Je to „dôležitý signál pre mozog“

Prečo ženy podvádzajú? Vôbec to nie je o nedostatku vášne. Odborník upozornil na 7 dôvodov

The post Takíto muži sú zabijaci libida. Pre ženy sú úplne neatraktívni. „Keď zhasne svetlo, ideme spať.“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj