Skip to content
Menu
Menu

Takto by mohla vyzerať princezná Diana dnes. Fotografia vyvolala veľa kontroverzií

Prečítať článok

03.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/mark reinstein).

Princezná Diana je stále živá v mysliach ostatných, ktorí sa často pýtajú, aká by bola princezná dnes. Jej predstavy sa týkajú každodenného života, kontaktov so synmi a ich manželkami, ale aj výzoru princeznej Diany. Najnovšia fotografia vojvodkyne vygenerovaná AI môže byť odpoveďou na jednu z týchto úvah.

Ako by vyzerala princezná Diana dnes?
Foto: shutterstock/mark reinstein

„Akoby sa nič nestalo.“ Úžasná fotka princeznej Diany

Princezná Diana bola nepopierateľnou ikonou a získala si sympatie mnohých ľudí po celom svete. Jej odchod bol šokom nielen pre jej najbližšiu rodinu, ale aj pre poddaných a fanúšikov.

1. júla by princezná Diana oslávila svoje 63. narodeniny a to sa stalo dôvodom na spomienku na princeznú. Pravidelne sa pri príležitosti princezniných narodenín vracia téma jej vzhľadu a toho, ako by sa zmenil dnes.

Turecký umelec Alper Yesiltas vytvoril obraz využívajúci umelú inteligenciu a rozpútal poriadnu diskusiu, ktorá trvá dodnes. Zbierka fotografií známeho fotografa Alpera Yesiltasa sa stala virálnou, pretože vracia život celebritám, ľuďom z politiky a biznisu, ktorí dnes už neexistujú, hoci len na fotografiách.

Pomocou technológie založenej na umelej inteligencii nazval Yesiltas kolekciu „Ako keby sa nič nestalo“. Umelec tvrdí, že základom projektu je otázka, „ako by ľudia vyzerali, keby sa im nestalo to, čo sa im bohužiaľ stalo.

Jednou z osôb zvečnených v Alperovom projekte bola princezná Diana.

Medzi jeho fotografie patrí okrem iného: hviezdy ako Heath Ledger, Freddie Mercury z Queen, princezná Diana, Kurt Cobain, John Lennon či Janis Joplin.

POZRITE TIEŽ AJ: Rakovina vojvodkyne Kate ovplyvnila správanie jej dcéry. Princezná Charlotte sa zmenila

Tento odchod ľudí mrzí dodnes. Princezná Diana bola kráľovná sŕdc

Princezná Diana zomrela pri autonehode v Paríži, keď mala len 36 rokov. Mercedes-Benz, v ktorom cestovala, havaroval počas naháňačky paparazzov 31. augusta 1997.

Alperova interpretácia je natoľko realistická, že je ťažké uveriť, že ide o dielo umelej inteligencie. Zobrazuje slnkom pobozkanú pleť vojvodkyne, ktorá kontrastuje s jej krátkymi sivými vlasmi.

Jej pleť je pokrytá realistickými nedokonalosťami, ako sú škvrny a vrásky.

Na fotke vytvorenej AI sa Dianina výrazne definovaná čeľusť tiež javí jemnejšia, pričom jej okrúhlu, mladistvú tvár nahradila štíhlejšia štruktúra kostí.

Takto by Dianu dnes radi videli mnohí, pretože chýba nielen synom a najbližšej rodine, ale aj poddaným, ktorých srdcia ukradla v čase, keď bola manželkou vtedajšieho princa Karola a súčasného Kráľa Veľkej Británie.

Ospevovaná ako „kráľovná ľudských sŕdc“ si ju obľúbili fanúšikovia po celom svete a jej pohreb sa zapísal do dejín ako mimoriadne smutná a dojímavá udalosť.

Princezná Diana.
Foto: youtube.com/@ThamesTv

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Princ William by najradšej zabudol na situáciu s vojvodkyňou Kate. Nemôže. „Nedovolila mi“

Meghan Markle chodila po Los Angeles v… teplákovej súprave. Nevedela, že ju nahrávajú? Používatelia internetu majú podozrenie na sprisahanie

The post Takto by mohla vyzerať princezná Diana dnes. Fotografia vyvolala veľa kontroverzií appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj