Skip to content
Menu
Menu

Takto postupujte aj pri koncoch banánov. Po zakúpení nezčernejú a vydržia čerstvé až 2 týždne.

Prečítať článok

2.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Yevhen Prozhyrko).

Na banánoch si pochutnávajú dospelí aj deti, ale toto ovocie sa dokáže rýchlo pokaziť. Ukazuje sa, že stačí jeden jednoduchý trik a nebudete ich strácať. Vydržia čerstvé aj štrnásť dní.

Na banánoch si pochutnávajú dospelí aj deti, ale toto ovocie sa dokáže rýchlo pokaziť
Foto: shutterstock.com/Yevhen Prozhyrko

Môžu sa jesť samostatne, ale často sú aj prísadou do smoothies, dezertov a koláčov. Čo môžete urobiť, aby vám banány vydržali dlhšie čerstvé? Málokto vie, že stačí jedna vec a čierne škvrny ich tak rýchlo nepokryjú. Čo to je?

Ako predĺžite čerstvosť banánov? Tu je triviálny a účinný spôsob. Všetko, čo potrebujete, je miska s vodou

Čierne škvrny na banánoch neznamenajú, že ovocie nie je vhodné na konzumáciu. Sú výsledkom dozrievania, keď sa chlorofyl v šupke mení na karotén. Treba si však uvedomiť, že čím dlhšie je banán pri izbovej teplote, tým rýchlejšie sa jeho šupka pokryje škvrnami, a preto rýchlejšie dozrieva a kazí sa. Ako sa tomu dá zabrániť?

Ak ste si kúpili väčšie množstvo banánov, skvelým trikom, ako predĺžiť ich čerstvosť a oddialiť sčernanie, je umiestniť konce ovocia do misky s vodou. Takto si ovocie udrží čerstvosť až dva týždne po zakúpení a zabráni rýchlemu zmäknutiu.

Ak máte veľa banánov, môžete ich pokojne hodiť do mrazničky. Najlepšie je to urobiť po ich olúpaní, v takom prípade si zachovajú svoju chuť a správnu konzistenciu.
Foto: shutterstock.com/praneem79

Dajú sa banány zmraziť? Pod jednou podmienkou. Inak skončíte s ľadovou kašou

Ak máte veľa banánov, môžete ich pokojne hodiť do mrazničky. Najlepšie je to urobiť po ich olúpaní, v takom prípade si zachovajú svoju chuť a správnu konzistenciu. Ovocie musíte nakrájať na kúsky a vložiť do zásobníka, pretože ak dáte banány rovno do vrecka, je veľká pravdepodobnosť, že sa kúsky zmenia na ľadovú kašu. Tácku vložte do mrazničky približne na dve hodiny, po uplynutí tohto času ju vyberte a banány prelejte do vrecka na zips. Pri tejto metóde budete môcť vybrať toľko ovocia, koľko chcete, a pridať ho do smoothie alebo koláča.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jesť banány? Radšej si dajte pozor na jednu vec. Vaše zdravie by mohlo utrpieť

Nikdy nekupujte takéto banány. Nejde o hnedé škvrny

The post Takto postupujte aj pri koncoch banánov. Po zakúpení nezčernejú a vydržia čerstvé až 2 týždne. appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj