Skip to content
Menu
Menu

Takto sa ochladzujete v horúcom počasí? Pripravte sa na pokutu. Vážne ochorenie bez poplatku

Prečítať článok

21.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/foto_molka).

Takto sa ochladzujete v horúcom počasí? Pripravte sa na pokutu. Vážne ochorenie bez poplatku

Takto sa ochladzujete v horúcom počasí? Pripravte sa na pokutu
Foto: shutterstock.com/foto_molka

Keď vonku zúria horúčavy, mnohí z nás hľadajú miesta, kde by sa mohli schladiť. Bohužiaľ, pomerne veľa ľudí sa rozhodne použiť mestskú fontánu, ale ako sa ukazuje, je to zlý nápad. Nielenže môžeme dostať pokutu, ale môžeme si aj poškodiť zdravie.

Aký je trest za kúpanie vo fontáne? Pokuta nie je všetko. Ochoriete.

Nie je zriedkavé vidieť deti a dospelých, ktorí sa špliechajú vo fontáne a nedokážu odolať chvíľke osvieženia.

Pokuta za kúpanie vo fontáne na Slovensku sa môže lišovať v závislosti od mesta a od konkrétnej fontány. Vo všeobecnosti sa však pohybuje od 30 do 33 eur.

V niektorých mestách sú pokuty za kúpanie vo fontáne ešte vyššie. Napríklad v Bratislave hrozí za kúpanie vo fontáne pokuta do výšky 33 eur. V Košiciach je pokuta za kúpanie vo fontáne 30 eur.

Okrem pokuty za kúpanie vo fontáne môžete dostať aj pokutu za znečistenie fontány. Napríklad v Bratislave je pokuta za znečistenie fontány do výšky 66 eur.

Vo fontáne sa kúpu nielen vtáky, myši a potkany, ale aj divé mačky a vo vode sa môže nachádzať ich moč.
Foto: shutterstock.com/Economica20

Je dôležité si uvedomiť, že kúpanie vo fontáne nie je len nezákonné, ale môže byť aj nebezpečné. Voda vo fontáne nie je pitná a môže obsahovať baktérie a iné škodlivé látky. Okrem toho sa v fontánach môžu nachádzať ostré hrany a výmoly, o ktoré sa môžete poraniť.

Hygienická inšpekcia každoročne varuje ľudí, aby nevstupovali do fontány. Prečo? Nuž, voda, ktorú obsahuje, nie je testovaná a okrem toho cirkuluje v uzavretom okruhu, takže sa nevymieňa za čerstvú vodu. Nie je ani chlórovaná, takže sa v nej nachádza množstvo kontaminantov a baktérií, ktoré môžu mať negatívny vplyv na naše zdravie.

Čím sa môžete nakaziť vo fontáne? Radšej do nej nechoďte, lebo by ste mohli vážne ochorieť.

Vo fontáne sa kúpu nielen vtáky, myši a potkany, ale aj divé mačky a vo vode sa môže nachádzať ich moč. – Žiaľ, stáva sa, že fontány využívajú aj bezdomovci, ktorí majú rôzne neliečené kožné ochorenia a jednoducho sa v nich umývajú. Vo vode z fontán sa môžu nachádzať baktérie stafylokoka, salmonely a E.coli. Je zakázané ju piť, ale je zakázané sa v nej aj kúpať, pretože vstupom do kontaminovanej nádrže hrozí zápal spojiviek, vyrážky, stafylokokové infekcie a pásový opar.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Soľ do kúpeľa: chvíľa relaxácie pre každého. Zistite viac o jej výhodách

Pamätajte na to pred plávaním v bazéne a vaše vlasy sa vám poďakujú. Mnoho žien na to zabúda

The post Takto sa ochladzujete v horúcom počasí? Pripravte sa na pokutu. Vážne ochorenie bez poplatku appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj