Skip to content
Menu
Menu

Takýmto účesom by sa mali vyhýbať dámy po 40-tke. Len zvýraznia vrásky a poškodia vaše vlasy

Prečítať článok

11.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/michaelheim).

Účesy, ktoré starnú a opticky pridávajú roky? Tu je zoznam účesov, ktorým by sa mali zrelé dámy vyhnúť. Žiaľ, stále existuje veľa žien, ktoré si nevedomky ich vyberajú.

Účesy, ktoré starnú a opticky pridávajú roky? Tu je zoznam.
Foto: shutterstock/michaelheim

Nájsť dokonalý a atraktívny účes je výzvou pre ľudí všetkých vekových kategórií. Ženy chcú štýl, vďaka ktorému sa budú cítiť čo najsebavedomejšie, zvýraznia sa črty ich tváre a vynikne ich krása. V dnešnej dobe neustále sa meniacich módnych trendov vo svete účesov nie je ťažké skĺznuť.

Niektoré účesy alebo štýly, ktoré boli kedysi považované za najmodernejšie, sú dnes symbolom gýča. Navyše často prehnané, namiesto toho, aby pôsobili vo váš prospech, pridávajú roky a zvýrazňujú všetko, čo chcete zakryť. Tu sa pozrite na účesy, ktorým by sa mali vyhnúť najmä zrelé ženy.

Aké vlasy starnú? Silné tupírovanie je už dávno preč

Silné tupírovanie je už dávno preč.
Foto: shutterstock/Kirill Shashkov

Pred rokmi mnohé ženy hojne používali lak na vlasy, aby pramene čo najviac stuhli. Často sa to kombinovalo s natupírovaním pomocou kefy, aby sa pramene opticky zdvihli smerom nahor, a tým získali objem. Toto duo v konečnom dôsledku vytvára na hlave takzvanú helmu. Je oveľa lepšie vyhýbať sa prehnaným účesom, ktoré vás opticky zostarnú, a zvoliť si prirodzené a jemné pramene, ktoré dodajú dievčenský vzhľad.

Takéto účesy nemilosrdne starnú. Vyhnite sa objemným drdolom

Veľké drdoly môžu pôsobiť karikatúrne a disproporčne. Zrelé dámy si tento typ účesu nech radšej odpustia. Namiesto toho, aby vás omladili, môžu mať opačný účinok. Ľahké účesy, ktoré zdôrazňujú prirodzenú štruktúru vlasov, sú oveľa lepšou voľbou.

Účesy, ktoré pridávajú roky. Intenzívne a prehnané farby nie sú dobrou voľbou pre zrelé ženy

Intenzívne a prehnané farby nie sú dobrou voľbou pre zrelé ženy.
Foto: shutterstock/baltskars

Farba vlasov ovplyvňuje aj vizuálnu stránku. Zrelé ženy, ktoré chcú vyzerať mladšie, ako je ich vek, by nemali voliť príliš intenzívne farby vlasov. Hovoríme o sýtej čiernej, svetlej platinovej alebo žiarivo červenej.

Redakcia Vášen v tebe.

Súvisiace články:

Nechávate si narásť vlasy? Dodržiavajte týchto päť pravidiel a váš účes vás ohromí

Ofina do strán zostala za nami. Teraz ženy žiadajú „tupú ofinu“. Čelo vyzerá menšie

The post Takýmto účesom by sa mali vyhýbať dámy po 40-tke. Len zvýraznia vrásky a poškodia vaše vlasy appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj