Skip to content
Menu
Menu

Táto „látka“ priťahuje peniaze ako magnet. Nasypte si ju do kúpeľa. Nebudete sa sťažovať na nedostatok peňazí

Prečítať článok

17.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Yuphayao Pooh’s).

Soľ je dôležitou súčasťou mnohých rituálov. Podľa povier a povestí sa používala na očistu domu alebo na jeho posypanie, aby zatarasila cestu zlým duchom. Mnohí ľudia veria, že má silu priťahovať peniaze.

Soľ je dôležitá magická prísada a má silnú energiu.
Foto: shutterstock/Yuphayao Pooh’s

V priebehu rokov sa okolo peňazí vytvorilo mnoho povier. Väčšina z nich sa týka toho, čo si máte dať do peňaženky. Ukazuje sa, že aj soľný rituál môže zabezpečiť, aby ste sa nesťažovali na nedostatok peňazí. Samozrejme, nezabudnite k takýmto informáciám pristupovať s odstupom a brať ich s rezervou.

Povery spojené so soľou. Čo znamenajú?

Soľ nielenže dodáva jedlu chuť, ale zohráva aj dôležitú úlohu pri mnohých rituáloch. Verí sa, že je symbolom očisty, trvanlivosti a sily. Nie nadarmo sa novomanželia vítajú s chlebom a soľou, čo tiež znamená nezničiteľnosť a pohostinnosť. V minulosti, keď niekto zomrel, sa nesmela soľ používať až do pohrebu a trochu sa jej sypalo aj do kolísky nepokrsteného dieťaťa, aby ho chránila. Dodnes v mnohých domácnostiach panuje presvedčenie, že nesmie chýbať, pretože ak sa tak stane, môže dôjsť k nešťastiu. Niektorí ľudia sú tiež presvedčení, že keď je správne pripravený soľný rituál, priláka to do domácnosti peniaze.

Čo priťahuje peniaze? Pridajte si ju do kúpeľa a nebudete sa sťažovať

Pri náhodne rozsypanej soli sa verilo, že predpovedá hádky a nezhody a ak sa niekomu požičala na Štedrý deň, tak aj chudobu na nasledujúci rok. Prababky a prastarí rodičia tiež verili, že na odohnanie nešťastia, a zároveň prilákania peňazí sa treba kúpať vo vode so soľou. Tento rituál mal odvrátiť smolu a zabezpečiť, aby sa im odvtedy darilo, a to aj vo finančných záležitostiach. Ďalším zvykom bolo potieranie tela, ktoré malo tiež chrániť pred zlými kúzlami, a zároveň priťahovať šťastie a zabezpečiť, aby im v blízkej budúcnosti nič nechýbalo.

Účinný rituál, ktorý priťahuje peniaze.
Foto: shutterstock/FotoHelin

V tieto dni nepoužívajte hotovosť. Rýchlo o ňu prídete

Ak chcete mať istotu, že o vaše peniaze neprídete, venujte pozornosť aj tomu, ako s nimi narábate. Podľa povery, keď prijímate hotovosť, robte to vždy ľavou rukou, vracajte ju pravou. Dôležitý je aj deň, v ktorý platíte dlhy alebo si požičiavate peniaze. Najlepší je na to štvrtok alebo piatok, najhorší utorok. Ak budete veriť poverám a budete sa držať týchto jednoduchých pravidiel, šťastie vám bude priať.

Vyhnite sa týmto dňom, lebo rýchlo prídete o svoje peniaze.
Foto: shutterstock/Viktollio

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Okamžite sa týchto vecí zbavte. Prináša vám to smolu

V tento deň nikdy nepožičiavajte peniaze. Privoláte si smolu a finančné problémy.

The post Táto „látka“ priťahuje peniaze ako magnet. Nasypte si ju do kúpeľa. Nebudete sa sťažovať na nedostatok peňazí appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj