Skip to content
Menu
Menu

Táto maska rozžiari vašu pleť a uberie roky. Vyrobíte ju z jedného ovocia

Prečítať článok

17.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels/Karolina Grabowska Shutterstock/Moha El-Jaw).

Táto lacná domáca maska rozžiari vašu pokožku a uberie vám roky bez skalpela. Z obľúbeného ovocia ju pripravíte za pár sekúnd. Po nanesení na tvár bude efekt ako po návšteve drahého kozmetického salónu. Všetci vaši priatelia vám budú závidieť vašu hladkú, hydratovanú a žiarivú pokožku.

Táto lacná domáca maska rozžiari vašu pokožku a uberie vám roky bez skalpela.
Foto: pexels/Karolina Grabowska

Chcete si ubrať roky života bez návštevy kozmetického salónu? Podobný efekt ako po profesionálnej omladzovacej kúre za niekoľko stoviek eur dosiahnete použitím domácich ovocných masiek.

Suroviny na prípravu jedného z nich vás vyjdú len na pár eur. Môžete si ich kúpiť v každom obchode s potravinami a vaša pokožka bude intenzívne hydratovaná, vyživená a žiarivá. Vyskúšajte recept na túto omladzujúcu kúru a všetci vaši priatelia sa vás budú pýtať na tajomstvo vášho mladistvého vzhľadu.

Táto maska rozžiari vašu pleť a uberie roky. Všetko, čo potrebujete, je jedno ovocie a 2 ďalšie ingrediencie

Na prípravu omladzujúcej pleťovej masky vám postačí jedno ovocie. Kúpte si zrelý banán, ktorý je celoročne dostupný v obchode s potravinami, roztlačte ho na hladkú hmotu a potom naneste na tvár, krk a dekolt. Po 15 minútach zmes zmyte studenou vodou.

Banánová kúra bude ešte účinnejšia, ak ovocie skombinujete s dvoma ďalšími ingredienciami, ktoré pravdepodobne máte vo svojej kuchyni. Reč je o mede a prírodnom jogurte. Na prípravu takejto masky roztlačte v miske jeden banán a potom ho zmiešajte s 1 lyžičkou medu a 2 lyžičkami prírodného jogurtu.

Keď získate hladkú pastu, naneste masku na tvár po dobu 15-20 minút a potom ju zmyte studenou vodou. Vaša pleť sa vám poďakuje, pretože bude vyživená, žiarivá a vizuálne mladšia.

Roztlačte jeden zrelý banán, zmiešajte s jogurtom a medom. Po nanesení na tvár rýchlo pocítite rozdiel.
Foto: Shutterstock/Moha El-Jaw

Prečo sa oplatí používať banánové pleťové masky?

Banánové pleťové masky sú vitamínovou injekciou pre suchú pleť, ktorá potrebuje výživu a intenzívnu hydratáciu. Toto ovocie obsahuje cenné antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom, ktoré vedú k starnutiu pokožky. Je tiež zdrojom draslíka, zinku, železa, vitamínov A a C a vitamínov B, ktoré sú často súčasťou drahých krémov proti starnutiu.

Cukry obsiahnuté v banánoch zabraňujú vysušovaniu pokožky. Zároveň však škrob absorbuje prebytočný maz, vďaka čomu sa problematické partie (čelo, brada, nos) intenzívne nelesknú a pleť má matný finiš.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ohúrte nimi svojich známych! „Čipkované nechty“ sú symbolom luxusu a elegancie. Ideálne pre elegantné ženy

Žltá blond je minulosťou. Naučte sa prirodzené spôsoby, ako si udržať zlatú blond

The post Táto maska rozžiari vašu pleť a uberie roky. Vyrobíte ju z jedného ovocia appeared first on Vášeň v tebe.