Skip to content
Menu
Menu

Táto maska stojí 1 EURO a funguje ako vodíkové čistenie tváre za 100 EUR. Potrebné sú len 2 ingrediencie.

Prečítať článok

18.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pexels/ Karolina Grabowska).

Hľadáte jednoduché ošetrenie, ktoré bude fungovať ako vodíkové čistenie tváre? Nemusíte sa ponáhľať ku kozmetičke a nechať u nej časť výplaty. Podobné efekty dosiahnete aj domácimi metódami.

Ako sa starať o svoju pleť? Na pomoc prídu domáce triky.
Foto: pexels/ Karolina Grabowska

Vodíkové čistenie tváre je ošetrujúce ošetrenie, ktoré je veľmi obľúbené. Regeneruje pokožku tváre, zlepšuje jej elasticitu, odstraňuje starnutie a osviežuje ju. Pleť vďaka nemu vyzerá oddýchnuto a oveľa mladšie. Mnohé výhody sa bohužiaľ premietajú aj do ceny, ktorá môže byť až 100 EUR za ošetrenie. Ak chcete dosiahnuť podobný efekt, no oveľa lacnejšie, vyskúšajte osvedčené domáce triky. Určite to stojí za to.

Ako sa starať o svoju pleť? Na pomoc prídu domáce triky

Domáce metódy sa tešia stálej obľube. Sú nielen účinné, ale zvyčajne aj lacné a všetko, čo potrebujete, sú produkty, ktoré už pravdepodobne máte. Nie je tomu inak ani v prípade osvedčeného ošetrenia tváre, ktoré omladí, osvieži a zregeneruje. Čo budete potrebovať, aby ste dosiahli efekt, ako keby ste práve odišli z kozmetického salónu?

Zmiešajte tieto dva produkty a aplikujte. Budú fungovať lepšie ako vodíkové čistenie tváre

Ak túžite po efekte príjemného čistenia a hĺbkovej výživy pokožky tváre, zvoľte masku na báze medu a citrónu. Krásne rozjasní pleť, odstráni drobné zafarbenia, pôsobí dezinfekčne a zároveň upokojuje všetky zápaly. Pleť bude osviežená, hydratovaná, žiarivá, elastická a jemná na dotyk.

Stačí zmiešať 1 lyžičku kvalitného medu s 1 plochou lyžičkou čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy (voliteľne môžete pridať trochu olivového oleja a trochu kurkumy). Naneste zmes na tvár a krk, nechajte zaschnúť asi 10-15 minút, potom opláchnite teplou vodou. Potom naneste váš obľúbený krém. Samozrejme, nezabudnite si najskôr urobiť test na alergiu.

Naneste zmes na tvár a krk, nechajte zaschnúť asi 10-15 minút, potom opláchnite teplou vodou. Potom naneste váš obľúbený krém.
Foto: shutterstock/Nick Alias

Ako si vyrobiť omladzujúcu masku? Miniete 1 EURO

Cysteín je aminokyselina s veľmi silným antioxidačným účinkom, ktorá zároveň stimuluje tvorbu elastínu a kolagénu. Pri použití na tvár zlepšuje jej elasticitu, eliminuje jemné vrásky a pleť vyzerá mladšie, žiarivejšie a oddýchnuto. Ako sa to používa?

Stačí maska z vaječného bielka, v ktorej sa nachádza. Do bielka oddeleného od žĺtka pridajte trochu citrónovej šťavy, dôkladne premiešajte a naneste na tvár maximálne 10 minút. Buďte opatrní, produkt bude dosť tekutý. Po uplynutí času opláchnite teplou vodou, osušte a naneste svoj obľúbený krém. Účinky budú viditeľné už aj voľným okom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto maska rozžiari vašu pleť a uberie roky. Vyrobíte ju z jedného ovocia

Ohúrte nimi svojich známych! „Čipkované nechty“ sú symbolom luxusu a elegancie. Ideálne pre elegantné ženy

The post Táto maska stojí 1 EURO a funguje ako vodíkové čistenie tváre za 100 EUR. Potrebné sú len 2 ingrediencie. appeared first on Vášeň v tebe.