Skip to content
Menu
Menu

Tento účes nosili „manželky mafiánov“. Je stelesnením odvahy a sebavedomia. Vracia sa vo veľkom

Prečítať článok

30.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Rawpixel.com).

Bob je už roky na vrchole najobľúbenejších účesov. Vzniklo mnoho variácií, vrátanemob bobu, ktorý odkazuje na štýl „manželky mafiána“. Charakteristickými znakmi tohto účesu sú odvážne strihy, objem a elegancia.

Vyskúšajte krátke dámske účesy na túto sezónu.
Foto: shutterstock/Rawpixel.com

Trend takzvanej mafiánskej manželky, čiže „mob wife“ je inšpirovaný 80. a 90. rokmi 20. storočia.  Vo filmoch sa bohaté mafiánske manželky obliekali, upravovali a líčili charakteristickým spôsobom. V ich štýle dominovala honosnosť, odvaha, ale aj elegancia a klasické doplnky. Vlasy mali vždy dokonale ostrihané, starostlivo upravené a mali veľkolepý objem. V súčasnosti tento efekt najlepšie demonštruje účes mob bob, ktorý je novou verziou klasického bobu.

Módne dámske účesy na rok 2024. „Mob bob“

Klasický bob sú vlasy dlhé po bradu, kde predná časť zostáva o niečo dlhšia ako zadná. Je to symetrický účes, pretože pramene vzadu sú rovnako dlhé. Ženy sa veľmi často rozhodnú pridať k tomuto strihu ofinu. Najobľúbenejšia je ofina na bok, ktorá zdôrazňuje ľahkosť účesu.

Mob bob siaha kúsok za bradu. Vyznačuje sa čistými, hladkými líniami. Na temene hlavy môžu byť vlasy dokonca mierne vrstvené, aby sa ešte viac zväčšil ich objem a vizuálne ich zahustili. Boky sú jasne vymedzené a celý vzhľad je veľmi elegantný. Ak chcete zvýrazniť svoje črty a dodať šmrnc, tento strih je pre vás ten pravý.

Dámske krátke účesy 2024. Bob v novej verzii

Najväčšou výhodou mob bobu je fakt, že sa prakticky upravuje sám. Nemusíte tráviť hodiny pred zrkadlom a ani sa trápiť so žehličkou či kulmou. Všetko, čo potrebujete, je starostlivé, ale energické vysušenie, okrúhla kefa a trochu laku na vlasy, aby vaše vlasy vyzerali nádherne po celý deň. Podľa stylistov tento strih zdôrazňuje silnú osobnosť a vášeň pre módu.

Mob bob je skvelou voľbou pre ženy s jemnými a tenkými vlasmi, ktoré chcú zvýrazniť svoj krk. Aby tento účes fungoval, musí končiť pri línii ramien.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Žiadny long bob, melír ani ofina. Slávny „motýľ“, ktorý milovali naše babičky, je späť

Curtain bangs? Zabudnite na to. Toto je éra baby bangs. Uberá roky a je úžasne jednoduchá na úpravu

The post Tento účes nosili „manželky mafiánov“. Je stelesnením odvahy a sebavedomia. Vracia sa vo veľkom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj