Skip to content
Menu
Menu

Tento zápach húsenice nenávidia. Prevarte a postriekajte rastliny. Hneď sa zo záhrady odsťahujú

Prečítať článok

4.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Elena_Gr).

Ako sa zbaviť húseníc? Nemusíte ich vyhubiť, pretože v ekosystéme zohrávajú dôležitú úlohu. Namiesto toho sa spoľahnite na ľahko pripraviteľný prípravok, ktorý larvy odpudzuje. Na jeho prípravu nepotrebujete žiadne sofistikované výrobky. Čo sa oplatí vybrať?

Ako sa zbaviť húseníc?
Foto: shutterstock/Elena_Gr

Hoci sú húsenice dôležitou súčasťou ekosystému, v záhrade vás môžu obťažovať. Všetko preto, že poškodzujú rastliny vyhlodávaním nevzhľadných dier v listoch a stonkách. Výsledkom môže byť dokonca ich uschnutie, ale tomu môžete zabrániť domácim prostriedkom. Stačí si pripraviť vhodný repelent. Čo budete potrebovať? Nezabudnite húsenice nezabíjať. Domáce prostriedky ich odpudia bez toho, aby ste ich pripravili o život.

Ako bojujete proti húseniciam pomocou domáceho zaváraninového nápoja? Tento nálev ich rýchlo odplaší

Málokto si uvedomuje, že účinným prostriedkom proti húseniciam je nálev z paliny. Stačí si zaobstarať asi 1 kg čerstvých listov. Ak ich nemáte, dobre poslúži aj asi 100 g sušených. Sušené listy namočte na noc do vody.

Účinný prostriedok proti húseniciam predstavuje nálev z paliny.
Foto: shutterstock/Auhustsinovich

V oboch prípadoch stačí, ak neskôr uvaríte palinu, a je hotovo. Potom, keď vychladne, tekutinu preceďte, nalejte ju do fľaše s rozprašovačom a postriekajte napadnuté rastliny. Postrek môžete použiť aj ako preventívne opatrenie, ak očakávate, že niektoré druhy môžu v blízkej budúcnosti padnúť za obeť húseniciam. Čo ešte bude fungovať? Múka a škorica. Stačí, ak tieto dva produkty zmiešate v rovnakom pomere a posypete nimi okolie rastlín, ktoré napadli húsenice. Zmes vytvorí nedobytnú bariéru.

Čo húsenice nemajú rady? Starajte sa o svoju záhradu a vyberte si tieto rastliny

Nie každý si uvedomuje, že existujú triky, ktorými môžete húsenice odradiť už skoro na jar. V prvom rade sa zamerajte na starostlivosť o svoju záhradu. Pravidelne odstraňujte burinu a okopávajte záhony. Okrem toho vysádzajte rastliny, ktorých vôňa odradí larvy od vstupu do záhrady. Patrí medzi ne mäta, levanduľa, tymián a yzop.

Vôňa mäty odrádza húsenice.
Foto: Pixabay/congerdesign

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kedy kladie vijačka krušpánová vajíčka? Ako zachrániť krušpán po napadnutí vijačkou?

Ako sa zbaviť vošiek v záhrade? Je to jednoduchšie, ako si myslíte. Skutočne slovenská zelenina vám príde vhod

The post Tento zápach húsenice nenávidia. Prevarte a postriekajte rastliny. Hneď sa zo záhrady odsťahujú appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj