Skip to content
Menu
Menu

Tieto tri témy psychopat najčastejšie rozoberá v rozhovoroch

Prečítať článok

26.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dundanim).

Psychopat je osoba s antisociálnou poruchou osobnosti. Charakterizuje ju sadizmus, narcizmus, egoizmus a sklon k manipulácii. A hoci je veľmi nebezpečná a toxická, často sa vie veľmi dobre maskovať, pričom pôsobí očarujúco a veľmi milo. Odhaliť, že máte dočinenia s psychopatom, je veľmi ťažké a často si vyžaduje pomoc odborníka.

Psychopat najčastejšie rozoberá tieto tri témy.
Foto: shutterstock/Dundanim

Psychopat najčastejšie rozoberá tieto tri témy. Pozor

Ako spoznať, že človek okolo nás je psychopat? Existuje niekoľko signálov, ktoré by nás mali znepokojovať. Venujte zvláštnu pozornosť správaniu, ako je nedodržiavanie sociálnych noriem; tendencia klamať; impulzívnosť; podráždenosť a agresivita; bezohľadné ignorovanie bezpečnosti iných; dôsledná nezodpovednosť a nedostatok výčitiek svedomia.

Vedci už roky študujú správanie narušených ľudí a ich závery sú veľmi zaujímavé a mimoriadne zaujímavé. Ukazuje sa, že psychopati diskutujú o určitých témach oveľa častejšie ako o iných. Tiež uprednostňujú špecifické príchute a jeden čas a polohu spánku.

Vedci pod vedením Jeffa Hancocka z Cornell University uskutočnili hĺbkové rozhovory s 52 odsúdenými vrahmi, z ktorých 14 mali diagnostikované psychopatické poruchy osobnosti. Ukázalo sa, že títo ľudia hovorili zvláštnym spôsobom. V prvom rade strávili veľa času ospravedlňovaním svojich zločinov. Oveľa častejšie ako iní používali aj spojky a ich výpovede obsahovali viac zvukov ako „uh“, „aha“, „ehm“.

Rovnaká štúdia tiež ukazuje, že psychopati s najväčšou pravdepodobnosťou diskutujú o troch materiálnych témach: jedlo, peniaze a pitie.

Ph.D. Peter Jonason si všimol, že narušenými ľuďmi sú skôr nočné sovy. Ako mnohí predátori preferujú túto dennú dobu bez ohľadu na to, že pri nedostatku svetla sú kognitívne funkcie iných ľudí oslabené, čo dáva psychopatom výhodu.

„V skutočnosti sú psychopati zvyčajne skúsení konverzacionisti a používajú jazyk na to, aby klamali, očarili a nakoniec „využili“ iných na materiálny zisk, drogy, sex alebo moc.“

– čítame dokument.

Ďalšia štúdia vykonaná na Univerzite v Innsbrucku zistila, že psychopati často preferujú určité jedlá. Väčšinou majú radi čiernu kávu, reďkovku, zeler alebo tonik. Spoločným znakom je tu horká chuť.

To, že sa niekto rád rozpráva o jedle, peniazoch a sexe, ponocuje, pije kávu bez cukru a papká reďkovky, samozrejme neznamená, že máme dočinenia s psychopatom. Poruchy osobnosti sa dajú ľahšie diagnostikovať skôr uvedeným antisociálnym správaním ako preferenciou životného štýlu.

Berte tento článok skôr ako kuriozitu než ako návod, ako spoznať psychopata.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pracuje v márnici. Prezradil, ktorá časť tela je pri pitve odstránená z každého človeka

Test osobnosti. Vyberte si dvere a zistíte, čomu budete v blízkej budúcnosti čeliť

The post Tieto tri témy psychopat najčastejšie rozoberá v rozhovoroch appeared first on Vášeň v tebe.