Skip to content
Menu
Menu

Tieto veci chlapov vytočia. Tí menej vytrvalí môžu kvôli tomu povedať „pá-pá“

Prečítať článok

22.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/worradirek).

Žiadny vzťah nie je dokonalý. Hádky, nezhody a búchanie dverami sa skôr či neskôr vyskytnú s väčšou alebo menšou frekvenciou. Ukazuje sa, že ich častou príčinou môžu byť tri spôsoby správania, ktoré výnimočne lezú chlapom na nervy.

Tri „nevinné“ hriechy, ktorých sa dopúšťame, môžu byť niekedy ohniskom mnohých hádok.
Foto: shutterstock/worradirek

Keď premýšľame o dôvodoch hádok a teda aj o problémoch väčšieho kalibru, v prvom rade nám napadne klamstvo a nevera. Nie každý si však uvedomuje, že naozaj hrubými polenami pod nohy vzťahu môže byť aj iné, oveľa nenápadnejšie správanie. Najmä tri „nevinné“ hriechy, ktorých sa dopúšťame, môžu byť niekedy ohniskom mnohých hádok. Navyše nelezú na nervy len mužom, ale aj ženám, takže sa oplatí, aby im obe polovičky venovali pozornosť.

Jednoduchý spôsob vytvárania komplexov

Zmeniť ho násilím. Ak nám nejaká vlastnosť celkom nevyhovuje, snažíme sa ju zmeniť. Je to jasný znak toho, že svoju druhú polovičku neprijímame takú, aká je. Áno, byť vo vzťahu je dobré, keď sa spoločne meníme, dozrievame, vychádzame spolu. Ak si však z vytvárania ideálneho partnera urobíme hlavný cieľ, je to priamy spôsob, ako ho zahnať do komplexov, pocitu viny a zlých pocitov. Len málo ľudí dokáže v takomto vzťahu dlho vydržať.

To môže spôsobiť, že pohár horkosti veľmi rýchlo pretečie

Vyžaduje sa schopnosť čítať myšlienky. Nikto nemá sklenenú guľu. Ak si nepovieme o svojich pocitoch, problémoch, plánoch, ťažko môžeme očakávať, že si ich bude uvedomovať aj druhá osoba. A ešte viac, že nás osloví a ponúkne riešenia. Otvorenosť a rozhovor sú základné zručnosti, ktoré sa oplatí osvojiť, ak chceme spolu vychádzať. Inak pohár horkosti nakoniec pretečie.

Otvorenosť a rozhovor sú základné zručnosti, ktoré sa oplatí osvojiť, ak chceme spolu vychádzať.
Foto: shutterstock/Dean Drobot

Tým sa mu odoberá nezávislosť

Kontrola. Fyzicky aj psychicky. Kde ste? S kým ideš von? Čo máš na sebe? Takéto otázky sú niekedy prejavom obyčajnej zvedavosti, ale často nás pri ich kladení vedie potreba kontrolovať situáciu, priateľov a dokonca aj štýl obliekania. Okrem toho sa niekedy snažíme podkopať jeho názor a povedať mu svoje vlastné presvedčenie. Týmto spôsobom berieme svojmu partnerovi nezávislosť a rozhodovanie. Toto nie je správna cesta, ak chceme vybudovať silný a zdravý vzťah.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Sedem vecí, ktoré inteligentní ľudia nerobia

Telo alebo tvár – na čo sa najčastejšie pozerajú muži? Jedna vec je pre nich dôležitá, pokiaľ ide o ich budúcu manželku

The post Tieto veci chlapov vytočia. Tí menej vytrvalí môžu kvôli tomu povedať „pá-pá“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj