Skip to content
Menu
Menu

Toto je najlepšie turbo boost pre ruže. Týmto hnojivom pravidelne zalievam. Kríky sa topia v púčikoch

Prečítať článok

3.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Regina M art).

Ako sa starať o ruže a udržiavať ich, aby pekne kvitli? Patria medzi najobľúbenejšie okrasné kvety v záhradách. Pri správnej starostlivosti sa kríky rýchlo obsypú púčikmi a potešia každého. Pomôže vám toto tajné hnojivo na ruže.

Ako sa starať o ruže?
Foto: shutterstock/Regina M art

Ruže potešia oko v mnohých záhradách. Na výber je mnoho druhov a odrôd, ktoré sa líšia nielen vzhľadom, ale aj svojimi požiadavkami. Bez ohľadu na to, ktoré kvety si vyberiete, je dobré mať na pamäti niekoľko základných a kľúčových zásad. Jednou z nich je hnojenie. Aby ruže kvitli, potrebujú živiny. Ako hnojiť a starať sa o ruže?

Ako sa starať o ruže, aby pekne kvitli? Správne miesto nie je všetko

Pri správnom pestovaní ruží sa oplatí začať výberom vhodného miesta. Bez ohľadu na odrodu by tieto kvety mali rásť na slnečnom, teplom a pred vetrom chránenom mieste. Záhonové, parkové a pôdopokryvné ruže môžete vysádzať v polotieni. Pôda by mala byť úrodná a pomerne vlhká, ale nemala by byť piesčitá ani ílovitá.

Ruže vysádzajte na slnečné, teplé a pred vetrom chránené miesto.
Foto: shutterstock/Mariia Boiko

Pred výsadbou ruží v záhrade nezabudnite tie s odhalenými koreňmi najprv na niekoľko hodín namočiť do vody a nadzemné výhonky skrátiť na výšku približne 20 cm. Odstráňte aj poškodené a zlomené výhonky. Po vysadení kríky výdatne zalejte a je dobré okolo nich vytvoriť kopček, aby sa v pôde udržala voda. Keď vyrastú čerstvé výhonky, môžete ich odstrániť. Pravidelne odstraňujte burinu v okolí ruží a kvetov a na jar nezabudnite na strihanie.

Čím zalievať ruže, aby bujne kvitli? Vyskúšajte toto domáce hnojivo na ruže

Hnojenie počas obdobia kvitnutia je kľúčom k tomu, aby boli kríky bohaté na kvety. Je dobré začať dodávať živiny skoro na jar po prerezaní. Následné hnojenie by sa malo vykonať koncom mája a v júni a potom v júli. Živný roztok by mal obsahovať dusík, draslík a fosfor. Prvé z nich by malo byť prioritou na začiatku vegetačného obdobia. Ďalšie dva by zasa mali byť súčasťou hnojív počas kvitnutia.

Na ruže môžete použiť domáce hnojivo z cesnaku.
Foto: shutterstock/Jurga Jot

Oplatí sa siahnuť po domácom hnojive na ruže, ktoré prirodzene posilní kríky a zabezpečí ich dlhé a bohaté kvitnutie. Takýto odvar si môžete pripraviť okrem iného aj z cesnaku. Ako si vyrobiť cesnakové hnojivo na ruže? Nakrájajte alebo rozdrvte 5-6 strúčikov cesnaku, vložte ich do veľkej nádoby a zalejte 5 litrami vlažnej alebo dažďovej vody. Nádobu prikryte gázou alebo látkou a odložte na 2 týždne na pokojné miesto. Každých niekoľko dní nádobou opatrne potraste. Raz za 2 týždne použite túto výživu zriedenú v pomere 1:10.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vaše záhradné ruže vám budú závidieť všetci susedia. Stačí použiť tento kondicionér

Záhradníci varujú: ak zanedbáte jednu úlohu, ruže sa „výrazne poškodia“

The post Toto je najlepšie turbo boost pre ruže. Týmto hnojivom pravidelne zalievam. Kríky sa topia v púčikoch appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj