Skip to content
Menu
Menu

Toto meno sa dáva nezávislým a sebavedomým ženám. Vyžarujú obrovskú silu. Viete kto má dnes meniny?

Prečítať článok

26.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Andrea Raffin).

Meno Adriana je u rodičov veľmi obľúbené. Je silné a výrazné a pekne sa skloňuje. Adriany sú vrtkavé a sebavedomé, niektorí ľudia ich považujú za divoké, iní … za trúfalé. Nedá sa však poprieť, že Adriany majú silnú osobnosť, takže toto meno bude ideálne pre temperamentné dievča.

Modelka Adriana Lima
Foto: shutterstock/Andrea Raffin

Meno Adriana je na Slovensku veľmi populárne. Toto pekné a výrazné meno je odvodené od mužského mena Adrián. Môže byť ideálnou voľbou pre rodičov, ktorí hľadajú originálne, ale špecifické meno pre dievčatko, ktoré bude dobre ladiť s priezviskom.

Meno Adriana – charakteristika

Meno Adriana je latinského pôvodu. Je odvodené od mena rímskeho cisára Hadriána, latinsky Hadrianus, alebo od mena talianskeho mesta (H)adrie, s významom muž od mora. V priebehu storočí sa dávalo najmä chlapcom, až od 14. storočia sa meno začalo dávať dievčatám.

Adriany sú numerologické osmičky. Majú veľmi expresívny charakter, preto sú niekedy zbožňované alebo…naopak neobľúbené. Ako Adine deti sú veselé, rozhodné a zlomyseľné – sú všade, ale vďaka ich šarmu sa im všetky priestupky a prehrešky rýchlo odpúšťajú. Adriany sa rýchlo nudia, stále sa niekam ponáhľajú, nevedia sa sústrediť na jednu činnosť. Sú zvedavé a túžia objavovať svet, preto sa rodičia dievčat s týmto menom nikdy nenudia.

Adriana oslavuje svoje meniny: 26. júna

Adrianina pracovná a profesionálna kariéra

Adriana je sebavedomá, nezávislá žena, stvorená na to, aby sa stala podnikateľkou. Adriany sú skvelé právničky alebo lekárky, ale vynikajú aj v umení. Medzi slávne Adriany patria herečky, modelky a speváčky, čo len zdôrazňuje, aké sú kreatívne. Adriany majú skutočne bohatú predstavivosť a ich nápady nezapadajú do žiadneho rámca. Pre ženy s týmto menom nie je nič nemožné – ak sa pre niečo sama rozhodne, tak sa to aj stane. Študujete v inej krajine? Sťahujete sa do iného mesta? Aký problém!

Súkromný život Adriany

V súkromnom živote Adriany sú ich city stále rovnaké. Je však ťažké vybudovať medzi nimi dobrý vzťah – najmä kvôli ich výbušnému temperamentu. Radi sa presadzujú a nedokážu robiť kompromisy, preto je vzťah s Aďou neustálym bojom. Ak si však nájdu partnera, ktorý ich dokáže skrotiť (a ktorý sa nimi nenechá vyprovokovať), môžu v takomto vzťahu nájsť pokoj a šťastie.

Slávni ľudia s týmto menom

Medzi známe ženy nesúce meno Adrianna patria napr:

modelka Adriana Sklenaříková

herečka Adrienne Lecouvreur

modelka Adriana Lima

bývalá moderátorka markizáckeho Telerána a vynikajúca cukrárka Adriana Poláková

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nezávislá a temperamentná žena, ktorá si ide vlastnou cestou. Aké meno by mohlo vystihovať takúto osobu?

Meno romantickej ženy s umeleckými schopnosťami. Aké ďalšie povahové črty sa za ním skrývajú?

The post Toto meno sa dáva nezávislým a sebavedomým ženám. Vyžarujú obrovskú silu. Viete kto má dnes meniny? appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj