Skip to content
Menu
Menu

Tri asertívne znamenia zverokruhu. Majstri umenia povedať „nie“

Prečítať článok

26.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Sjale).

Umenie povedať „nie“ ovládajú dokonale. A keď si to situácia vyžaduje, dokážu sa postaviť za seba aj za ostatných. Asertívny človek dokáže vyjadriť svoj názor a akceptovať názory ostatných, žije slobodne a pritom neobmedzuje slobodu iných. Tu sú tri najasertívnejšie znamenia zverokruhu. Patríte do tejto skupiny?

Ktoré tri znamenia zverokruhu sú považované za asertívne?
Foto: shutterstock/Sjale

Podľa astrológov majú znamenia zverokruhu určovať naše vlastnosti, silné a slabé stránky, predispozície pre určité povolania. Mali by sme tomu veriť? Vždy to môžete brať s rezervou. Niektoré znamenia zverokruhu sa považujú za najviac asertívne. Zistite, či patríte do tejto skupiny.

Býk

Jedno je isté: na Býka sa dá vždy spoľahnúť. Býci stoja nohami pevne na zemi. Vďaka tomu dokážu vždy realisticky zhodnotiť situáciu a to ich predurčuje k tomu, aby v určitom momente povedali „nie“. Najmä ak z ich pohľadu neexistuje šanca, že sa veci zmenia k lepšiemu.

Záleží im aj na vlastnom duševnom pohodlí  – dokážu urobiť veľa pre druhých, sú spoľahliví a zdvorilí, ale vždy nájdu zlatú strednú cestu, ako všetko zladiť. Niekedy však môžu byť tvrdohlaví a neochotní zmeniť svoj názor v diskusiách alebo pri hľadaní riešení. Napriek tomu dokonale vedia, kedy nastane chvíľa povedať „dosť“. To platí tak pre vzťahy s inými ľuďmi, ako aj pre profesionálne záležitosti. Tu aj tam sa Býci správajú ako profesionáli.

Lev

Dobrosrdečný od prírody, schopný urobiť veľa pre druhých. Levy zverokruhu, ako sa o nich hovorí, majú aj pomerne dôležitú schopnosť: vedia povedať „nie“. To je veľmi cenné, najmä keď im iní dokonca šliapu na päty. A vzhľadom na početný okruh priateľov, ktorý Levy zvyčajne majú, sa to môže stať pomerne často. Levy sú kreatívne, nápadité, rady cestujú a vždy majú spôsob, ako zaujímavo stráviť svoj čas. Práve preto k sebe priťahujú ostatných ako magnet.

Ľudia narodení v znamení Leva sú tiež rodení optimisti. Sú však chvíle, keď už majú niečoho dosť alebo keď sa im nejaký nápad či riešenie nepozdáva. Vtedy bez okolkov povedia rázne „stop“. Nie nadarmo sa tešia veľkému rešpektu okolia. Z každej situácie nájdu východisko a dokážu poradiť. Na druhej strane sa však snažia udržať v tom všetkom rovnováhu a starajú sa aj o svoje vlastné blaho. Keď sa toho deje priveľa a niekto Leva presviedča, aby urobil niečo, o čom nie je príliš presvedčený…. Určite bude počuť „nie“.

Asertivita je určite ich druhé meno – umenie povedať „nie“ ovládajú dokonale.
Foto : shutterstock/lassedesignen

Kozorožec

Húževnatý, ambiciózny, praktický. Takto možno v skratke charakterizovať Kozorožcov podľa zverokruhu. Majú pomerne racionálny prístup k životu a vždy sa riadia najoptimálnejším riešením. Keď im však začnú prituhovať pracovné alebo súkromné záležitosti a všetkého je na nich priveľa, Kozorožec dokáže bez okolkov povedať „nie“. Sú dobrými priateľmi, ale dbajú na to, aby mali dostatok priestoru aj pre seba. To im umožňuje udržať si v živote rovnováhu a na mnohé veci sa pozerať s odstupom. Asertivita je určite ich druhé meno – umenie povedať „nie“, podobne ako Býk a Lev, ovládajú dokonale.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Merkúr vstupuje do znamenia Býka.  Pocítia to tri znamenia zverokruhu

Horoskop hovorí o „veľkom šťastí“. Prospeje najmä jednému znameniu zverokruhu

The post Tri asertívne znamenia zverokruhu. Majstri umenia povedať „nie“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj