Skip to content
Menu
Menu

Trik záhradníka pri pestovaní zeleniny. Rozdrvte a pridajte do pôdy. Nebudete stíhať zbierať paradajky

Prečítať článok

20.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: freepik/vecstock).

Čím máte na jar hnojiť pôdu pre zeleninu? V obchodoch nájdete obrovské množstvo prípravkov, ktoré vám majú zabezpečiť bohatú úrodu. Ak však za nich nechcete míňať peniaze, vyskúšajte túto domácu výživu. Stačí jedna tableta, aby ste získali masu zeleniny.

Čím máte na jar hnojiť pôdu pre zeleninu?
Foto: freepik/vecstock

Uprostred jari je vhodný čas na preskúmanie domácich plodín. Mnohí ľudia pestujú vo svojich záhradách rôzne druhy zeleniny, ktoré si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Ak chcete v lete získať bohatú úrodu, musíte rastliny nielen polievať, ale aj hnojiť. To však neznamená, že musíte hneď siahnuť po chemických živinách. Záhradkári majú k dispozícii niekoľko domácich prostriedkov a na jeden z nich stačí obľúbený liek.

Aké je najlepšie hnojivo na zeleninu? Rastliny milujú tieto tabletky

V záhradkárskych obchodoch nájdete širokú škálu hnojív pre zeleninu, ktoré urýchľujú jej rast. Niektorí ľudia však využívajú iné spôsoby výživy svojich plodín. Z prirodzenejších návrhov máte na výber hnoj, kompost alebo rôzne druhy hnojív, ktoré sú však lepšou voľbou, ale ich aplikácia môže byť komplikovaná. Ak hľadáte lacnú a ľahko použiteľnú výživu pre zeleninu, siahnite po tabletách na pálenie záhy. Tento nezvyčajný produkt má prekvapivo dobré uplatnenie pri domácom pestovaní. Účinnou zložkou neutralizátorov žalúdočných kyselín je uhličitan vápenatý, ktorý má výrazný vplyv na pH pôdy. Zvyšuje jej pH, čím ju odkysľuje. To je pri pestovaní zeleniny veľmi dôležité, pretože mnohé druhy nemajú rady kyslý substrát. Prijímajú z neho oveľa menej živín, čo má neskôr za následok, že zelenina je malá a krehká. Pri tabletách na pálenie záhy sa naopak môžete spoľahnúť na bohatú úrodu.

Ak hľadáte lacnú a ľahko použiteľnú výživu pre zeleninu, siahnite po tabletách na pálenie záhy.
Foto: shutterstock/New Africa

Čím na jar hnojiť zeleninovú záhradu? Po tejto výžive bude úroda bohatá

Pri používaní tabliet na pálenie záhy v záhrade sa uistite, že neobsahujú žiadne ďalšie príchute. Môžete použiť aj samotný aktívny uhličitan vápenatý. Prípravky používate dvoma spôsobmi:

v prášku,

v tekutej forme.

Pri prvom spôsobe je potrebné tablety dôkladne rozdrviť a zmiešať so zeminou, ktorú používate na výsadbu zeleniny. V prípade paradajok a papriky možno rozdrvené pastilky nasypať do jamiek pripravených pre sadenice. Na túto zeleninu budú mať lieky najlepší účinok, pretože posilnia jej stonky a listy a stimulujú intenzívny rast. Druhý spôsob hnojenia si od vás vyžaduje trochu viac času, ale je rovnako účinný. Stačí rozpustiť jednu pastilku v litri vody, potom ju celú naliať do fľaše s rozprašovačom a hojne nastriekať na pôdu a rastliny. Tento prípravok by sa mal aplikovať približne raz za dva týždne.

Rozpustite tabletku v litri vody, prelejte do rozprašovača a postriekajte pôdu a paradajky.
Foto: shutterstock/New Africa

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Spoľahlivé hnojivo pre uhorky a paradajky. Stačí jeden list a ovocie nespoznáte

Toto hnojivo nemá konkurenciu. Paradajky budú rásť veľké a šťavnaté, navyše s mimoriadnou rýchlosťou

The post Trik záhradníka pri pestovaní zeleniny. Rozdrvte a pridajte do pôdy. Nebudete stíhať zbierať paradajky appeared first on Vášeň v tebe.