Skip to content
Menu
Menu

Ukázala, čo sa môže skrývať v obľúbených orechoch. „Budem sa tváriť, že som to nevidela!“

Prečítať článok

18.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Maks Narodenko).

Orechy sú zdravé a odborníci na výživu a osobní tréneri ich veľmi odporúčajú. Obsahujú veľa pre nás prospešných živín a ich konzumácia aj v malom množstve nám dodá veľa energie. Ako sa ukazuje, časť tejto energie sa oplatí presmerovať na samotné orechy. Sú totiž prípady, keď okrem nich môžeme nevedomky skonzumovať aj ďalšiu porciu bielkovín.

Orechy sú zdravé a odborníci na výživu a osobní tréneri ich veľmi odporúčajú.
Foto: shutterstock/Maks Narodenko

Kešu oriešky sú jedným z najobľúbenejších orechov. Sú skvelým samostatným občerstvením, vhodným doplnkom šalátov a dezertov a v mnohých domácnostiach sú základom mnohých jedál. Kešu oriešky majú pomerne veľa prospešných vlastností. Stáva sa, že okrem nich existuje aj príloha, ktorá nie každému zachutí.

Ukázala, čo všetko sa môže skrývať v obľúbených orechoch

Je známe, že pri nakupovaní by ste mali byť opatrní. Môžete sa dostať do veľkých problémov. Osobitnú pozornosť treba venovať čerstvému ovociu a zelenine, ako aj krupicovým kašiam, múke, cestovinám a chlebu. Práve v týchto výrobkoch sa môžu ukrývať divokí obyvatelia. Ukazuje sa, že to môže byť aj prípad orechov, konkrétne kešu. Dokonale to môžeme vidieť na videu, ktoré pred časom zverejnila istá používateľka na Instagrame.

Na videu je v pozadí vidieť celú hromadu kešu orechov. V popredí vidíme ženské ruky, ktoré otvárajú jednotlivé orechy. Nie je to ťažké, pretože ich stačí v strede zľahka rozlomiť nožom alebo dokonca nechtom. To, čo chceme vidieť, sú dve hladké polovice orecha. To, čo vidíme, je drsný povrch, niekedy už čiastočne vydlabaný neželaným nájomníkom.

Ukázalo sa, že potravinové mole a iný hmyz, ktorý sa živí ľudskými potravinami, väčšinou múčnymi výrobkami, sa môžu ľahko usídliť aj v obaloch kešu. Tieto orechy sú pomerne mäkké a „medzera“ medzi nimi im umožňuje ľahko sa dostať dovnútra. Keď sa to hmyzu podarí, môže sa tam do sýtosti živiť a príležitostne aj klásť vajíčka.

Ukázala, čo sa môže skrývať v obľúbených orechoch. „Budem sa tváriť, že som to nevidela!“

V komentároch pravdepodobne vidíme presne to, čo by sme sami mohli vnútorne cítiť. Pohľad na červíky vo vnútri orechov nepatrí medzi tie najpríjemnejšie. Najmä preto, že kešu oriešky väčšinou chrúmeme bez rozmýšľania.

Skvelé. Teraz je na mne, aby som otvoril všetky orechy.

Už nikdy nebudem jesť kešu oriešky.

Budem sa tváriť, že som to nevidela!

Ale nie. A ja si ich strkám do úst, hneď a bez rozmýšľania

Preto sú bohaté na bielkoviny!

– čítam komentáre.

Kešu orechy sú veľmi výživné, preto je dobré zaradiť ich do svojho jedálnička. Ako pri všetkých výrobkoch, ktoré kupujeme v obchodoch, je však dobré si najprv dobre prezrieť obal. A predtým, ako ich sami zjete, orechy otvorte a pozrite sa, či sa v nich nenachádzajú nájomníci.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Takto sa zbavíte horkej šupky vlašských orechov. 2 minúty stačia

Čo znamenajú orechy na vianočnom stromčeku? Málokto im venuje pozornosť, ale skrývajú zvláštnu symboliku.

The post Ukázala, čo sa môže skrývať v obľúbených orechoch. „Budem sa tváriť, že som to nevidela!“ appeared first on Vášeň v tebe.