Skip to content
Menu
Menu

Uložte ho do mrazničky a použite až ráno. Pomôže na kruhy a vačky pod očami lepšie ako kozmetička

Prečítať článok

10.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Vladimir Gjorgiev).

Tmavé kruhy a vačky pod očami sa najčastejšie tvoria v dôsledku chronickej únavy alebo nespavosti. Stojí však za to vziať do úvahy všetky možnosti a najprv predchádzať ich vzniku a až potom ich liečiť. Pozrite sa, ako sa účinne zbaviť príznakov únavy a čo robiť, aby ste im predišli.

Ako sa účinne zbaviť príznakov únavy a čo robiť?
Foto: shutterstock/Vladimir Gjorgiev

Kruhy a vačky pod očami sú postrachom veľkého množstva ľudí, ktorí vedú náročný životný štýl, pracujú na počítači alebo nemajú dostatok spánku. Najlepšie je spoznať svoje telo a zistiť, čo presne spôsobuje tmavé kruhy. Potom budete lepšie vedieť, aké kroky podniknúť, aby ste sa ich prirodzene zbavili.

Ako sa zbaviť vakov pod očami? Zistite príčiny nevzhľadných tmavých kruhov

Skôr ako začnete používať prírodné metódy na zbavenie sa tmavých kruhov a vačkov pod očami, je dobré zistiť, odkiaľ pochádzajú. V opačnom prípade budete liečiť len príznaky a nie príčinu. Tým sa nevzhľadné známky únavy vrátia. Jedným z hlavných dôvodov, prečo vám opúchajú viečka a tvoria sa tmavé kruhy pod očami, je nekvalitný spánok. Spíte príliš málo alebo príliš veľa a v nepravidelných intervaloch. Treba si uvedomiť, že osem hodín je minimum potrebné na regeneráciu organizmu. Dôležité je tiež oddýchnuť si pred spaním od televízie a telefónu. Dôležitá je aj zdravá strava bohatá na vitamíny, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie vášho organizmu. Nezabúdajte na každodenný príjem zeleniny a ovocia a na pitie veľkého množstva vody. Vylúčte zo svojho životného štýlu všetko škodlivé a začnite sa starať o pokožku tváre, aby ste ju posilnili a zregenerovali. Starostlivosť o ňu si môžete ľahko zabezpečiť aj doma.

Čo na tmavé kruhy pod očami? Väčšinu produktov už máte doma

Prírodné, doma vyrobené obklady z harmančekového čaju sú mimoriadne užitočné pri odstraňovaní tmavých kruhov pod očami.
Foto: shutterstock/gresei

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako odstrániť opuchnuté viečka a tmavé kruhy pod očami, je jemná masáž tváre. Môžete to urobiť končekmi prstov, alebo pomocou špeciálnej kefky či masážneho valčeka. Ak navyše valček ochladíte pred použitím v mrazničke, dosiahnete osviežujúci účinok. Nesmiete tiež zabúdať na blahodarný účinok studených obkladov. Stačí, ak použijete kocky ľadu zabalené v bavlnenej látke alebo uteráku a na niekoľko minút ich priložíte na unavené miesta. Prírodné, doma vyrobené obklady z harmančekového čaju sú mimoriadne užitočné pri odstraňovaní tmavých kruhov pod očami. Ich príprava je mimoriadne jednoduchá. Stačí si pripraviť harmančekový čaj a počkať, kým vychladne. Do studeného čaju namočte vatové tampóny alebo vatu a priložte ich na zatvorené viečka. Po štvrťhodine by ste mali pocítiť úľavu. Kúru môžete opakovať toľkokrát, koľkokrát je potrebné.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Najlepší očný krém za pár eur. Rýchlo odstraňuje tmavé kruhy a vrásky

Naneste a jemne pohybujte. Rýchlo sa rozlúčite s „vačkami“ pod očami. Geniálny trik na unavený pohľad

The post Uložte ho do mrazničky a použite až ráno. Pomôže na kruhy a vačky pod očami lepšie ako kozmetička appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj