Skip to content
Menu
Menu

Umenie budovať vzťah

Prečítať článok

25.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/pink panda).

Dôvera, sex alebo možno schopnosť počúvať? Teda to, na čom vo vzťahu záleží.

Lásku budujú maličkosti: gestá, príjemné prekvapenia, láskyplný odkaz.
Foto: shutterstock/pink panda

Schopnosť počúvať

Nedostatok schopnosti počúvať môže byť prekážkou pri budovaní partnerského vzťahu. Počúvanie nielenže umožňuje pochopiť názor partnera, ale je aj prejavom rešpektu, pretože dáva druhej osobe pocit, že jej názory sú pre vás dôležité. Schopnosť počúvať je dôležitá, pretože ten, kto vie počúvať, dokáže primerane prejaviť svoje pocity voči tomu, čo druhá polovička hovorí. Počas rozhovoru je dôležitý očný kontakt. Rozhovor je umenie, nejde o to bojovať s názormi druhej osoby, snažte sa pochopiť a potom diskutovať.

Malé veci

Lásku budujú maličkosti: gestá, príjemné prekvapenia, láskyplný odkaz. Vďaka tomu bude mať váš partner pocit, že na neho myslíte, aj keď nie ste spolu. Stojí za to pamätať na to, bez ohľadu na to, či ste spolu dva, päť alebo desať rokov. Oslavovanie malých radostí, rituálov a drobných darčekov buduje blízkosť a udržiava dobrú atmosféru. Malé i veľké darčeky majú úžasnú moc sprostredkovať pozitívne pocity. Využime to na podnecovanie romantickej lásky. Svoju milovanú osobu môžete prekvapiť tým, že ju obdarujete vtedy, keď to najmenej čaká, bez toho, aby ste čakali na nejakú príležitosť.

Dôvera

Je to základ vzájomného vzťahu, ktorý vám umožňuje fungovať spolu aj oddelene. Umožňuje vám mať vlastných priateľov, vlastné záujmy, realizovať vlastné sny bez chorobnej žiarlivosti. Dôvera je niečo, čo sa dlho buduje a čo sa môže rýchlo stratiť. Aby ste sa naučili dôverovať, musíte na chvíľu vypnúť „racionálne“ myslenie a začať myslieť srdcom. Vzťah s dôverou je hlbší, pokojnejší.

Úspešný sexuálny život zlepšuje našu náladu a buduje sebadôveru.
Foto: shutterstock/conrado

Sex

Úspešný sexuálny život zlepšuje našu náladu a buduje sebadôveru. Vedomie, že sme niekomu poskytli potešenie, nám dáva krídla. Sme odvážnejší, ochotnejší prijímať výzvy. Nežnosť nám tiež dodáva pocit bezpečia a partnerov dotyk upokojuje naše rozbité nervy. Čím viac milostných zážitkov v spálni, tým sme si bližší. Po vášnivom spánku je ľahšie mať dobrú náladu, keď sa prebudíme. Počas pohlavného styku sa vylučuje endorfín – hormón šťastia, ktorý je zodpovedný za našu spokojnosť. Je veľmi dôležité úprimne sa rozprávať o sexe.

Spoločne strávený čas

Je dôležité nájsť si čas jeden na druhého. Nájdite si aspoň krátky čas na to, aby ste boli jeden s druhým sami. Spoločné trávenie času vám dáva pocit vzájomného záujmu, čo následne posilňuje vzťah. Je tiež dobré nájsť spoločnú vášeň, ktorá vás spojí a dá vám možnosť vyhradiť si čas na túto činnosť. Trávenie času jeden s druhým a zábava sú dôležité pre každý dobrý vzťah. Zabávať sa nemusí nevyhnutne znamenať míňať veľa peňazí. Dvaja ľudia môžu tráviť príjemný čas spoločným cvičením, chodením na kávu, vzájomným čítaním alebo pozeraním obľúbených filmov.

Zmysel pre humor

Ak partnerov bavia podobné vtipy, svedčí to o tom, že obaja majú podobný pohľad na život, podobné hodnoty a rovnaké vnímanie sveta. Zmysel pre humor je skvelý spôsob tmelenia, zbližovania a posilňovania puta. Veci, ktoré oboch rozosmejú, môžu svedčiť o podobnosti partnerov. Žiadny pár na svete sa nedokáže vždy na všetkom zhodnúť, ale páru, ktorý sa dokáže spolu smiať, je ľahšie rozptýliť napätie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

5 najhorších vecí, ktoré môžete urobiť po rozchode

Vyvraciame mýty o mužoch

The post Umenie budovať vzťah appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj