Skip to content
Menu
Menu

Urobte to pred spaním počas horúcej noci. Prinesie to úľavu a pokoj

Prečítať článok

2.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/fizkes).

Horúce dni a noci môžu telo unaviť a práve v noci, keď by sa telo malo regenerovať spánkom, sa mnohí ľudia sťažujú na nespavosť spôsobenú zvýšenou teplotou. Existujú však dva jednoduché spôsoby, ktoré nám pomôžu zaspať aj počas najteplejších nocí a zobudiť sa oddýchnutí.

Ktoré jednoduché spôsoby nám pomôžu zaspať aj počas najteplejších nocí?
Foto: shutterstock/fizkes

Jednoduché pravidlá pre spánok počas horúcich nocí. Začnite prípravou spálne

Kvalitný spánok je v živote každého človeka mimoriadne dôležitý. Dospelí vo veku 18 do 54 rokov potrebujú 7 až 9 hodín spánku, aby mohli počas dňa správne fungovať. Žiaľ, keď v lete prídu horúce noci, môžeme spať horšie a dokonca trpieť nespavosťou.

Vyvetranie spálne pred spaním, otvorenie okien a dverí, aby sa vytvoril prievan, nám môže poskytnúť viac kyslíka a o niečo chladnejší vzduch. Na cirkuláciu vzduchu môžete použiť aj ventilátor. Počas dňa je dobré zakryť okná, aby sa minimalizovalo hromadenie tepla v miestnosti. Použite zatemňovacie závesy alebo termálne žalúzie.

Otvorenie okien a dverí, aby sa vytvoril prievan, nám môže poskytnúť viac kyslíka a o niečo chladnejší vzduch.
Foto: shutterstock/Olga_Ionina

Ak máte klimatizáciu, nastavte ju na optimálnu teplotu (približne 24-26 °C). Nenastavujte príliš nízku teplotu, aby ste sa vyhli teplotnému šoku, keď vyjdete von.

Ak máme možnosť, môžeme si odpustiť spanie v posteli a na dobu trvania horúčav odložiť matrac na podlahu. Teplý vzduch stúpa nahor, preto zvážte spanie na matraci na podlahe, kde je chladnejšie.

Ako ochladiť telo pred spaním? Tieto metódy používajú Japonci a Arabi

Ľudia žijúci v teplom podnebí tiež používajú rôzne triky na rýchle a účinné, ale stále bezpečné ochladenie tela. Arabi, Indovia a často aj Japonci používajú triky, ktoré im pomáhajú zaspať počas horúcich večerov.

Tým samozrejmým je dať si pred spaním chladnejšiu sprchu, ale čo potom? Zvážte možnosť priložiť si na čelo, krk alebo dekolt navlhčenú a ochladenú (ale nie zmrznutú) látku a zaspávať s ňou.

Používajte tiež ľahkú bavlnenú posteľnú bielizeň, ktorá umožňuje pokožke dýchať a absorbuje vlhkosť.
Foto: shutterstock/Elizaveta Galitckaia

Ochladiť nás môže aj oblečenie – na spanie si vyberte pyžamo z ľahkého a vzdušného materiálu, napríklad z tenkej bavlny. Predtým, ako si pyžamo oblečiete, môžete ho na chvíľu vložiť do chladničky, čo prinesie nepochybnú, hoci dočasnú úľavu celému telu.

Používajte tiež ľahkú bavlnenú posteľnú bielizeň, ktorá umožňuje pokožke dýchať a absorbuje vlhkosť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tieto jednoduché produkty zlepšia váš spánok. Určite ich máte vo svojej kuchyni

Mesačné mlieko: pochúťka, ktorá každú noc privoláva Morfea a hlboký spánok

The post Urobte to pred spaním počas horúcej noci. Prinesie to úľavu a pokoj appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj