Skip to content
Menu
Menu

Už žiadne zakrývanie vrások v dekolte. Vieme, ako prirodzene spevniť a hydratovať pokožku

Prečítať článok

10.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Beauty Hero).

Vrásky v oblasti hrudníka nie sú ničím výnimočným a zvyčajne nepredstavujú zdravotné riziko. Vrásky na dekolte a v jeho okolí vám však môžu spôsobiť nepríjemný pocit. Našťastie vieme, ako ich odstrániť, aby ste sa cítili sebavedomo a mladistvo.

Ako prirodzene spevniť a hydratovať pokožku na dekolte?
Foto: shutterstock/Beauty Hero

Mnohé z nás venujú viac pozornosti pokožke tváre ako pokožke dekoltu. Hoci je to oblasť, na ktorú sa často zabúda, je často odhalená, najmä ak nosíte otvorené tričko alebo hlboký výstrih. Rovnako ako pokožka inde na tele, zanedbávanie výstrihu môže viesť k nadmernému vystaveniu škodlivým ultrafialovým lúčom. Vieme, ako zlepšiť stav vašej pokožky doma.

Prestaňte spať na boku

Vyhnite sa spánku na boku alebo skrúteniu v polohe embrya, pretože to spôsobuje vrásky na pokožke. Namiesto toho sa snažte vytvoriť si návyk spať na chrbte. Ďalšou možnosťou je zakúpenie hrudného vankúša, ktorý zabráni prevracaniu sa na bok.

Spánok na boku alebo v polohe embrya spôsobuje vrásky na pokožke.
Foto: shutterstock/fizkes

Ochrana pred slnkom s vysokým ochranným faktorom SPF

Vystavenie pokožky slnečnému žiareniu predčasne starne a spôsobuje stratu kolagénu a pružnosti pokožky. Aby ste zabránili tomuto škodlivému pôsobeniu, používajte každý deň opaľovací krém s ochranným faktorom SPF vyšším ako 30. Pamätajte, že ak si na tvár nanášate krémy na nočnú starostlivosť, namažte si aj krk a dekolt.

Každý deň používajte opaľovací krém s ochranným faktorom SPF vyšším ako 30.
Foto: shutterstock/Prostock-studio

Pravidelný peeling

Okrem čistenia pokožky dekoltu dvakrát denne zvážte používanie exfoliačného prípravku alebo masky niekoľkokrát týždenne. Pomôže to odlupovať odumreté kožné bunky na krku a hrudníku. Môžete na to použiť aj domáci kávový peeling.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Spoľahlivé triky na ovisnuté viečka. Nielen make-up si dokáže poradiť s týmto problémom

Natrite pod oči a počkajte 25 minút. Funguje to ako botox a stojí menej ako 3 eurá

The post Už žiadne zakrývanie vrások v dekolte. Vieme, ako prirodzene spevniť a hydratovať pokožku appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj