Skip to content
Menu
Menu

V Československu bol tento kus nábytku v každej druhej chate. Do domácnosti prináša smolu a nešťastie

Prečítať článok

02.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock/Arkadiusz Komski).

Niektorí ľudia veria, že predmety môžu priťahovať zlú energiu a priniesť aj nešťastie členom domácnosti. Tento kus nábytku bol počas Československa však v mnohých domácnostiach, no podľa ľudových predstáv priťahuje nečisté sily. O čom to teda hovoríme?

Aké veci by ste nemali mať doma?
Foto: Shutterstock/Arkadiusz Komski

Čo priťahuje smolu v dome? Ukazuje sa, že niekedy nenápadné predmety dokážu nám a našim blízkym spôsobiť nemalé problémy. Tento kus nábytku bol v Československu veľmi populárny, no málokto vie, že bol považovaný za mimoriadne nešťastný. Samozrejme, odporúčame brať nasledujúci článok s určitým odstupom a štipkou soli.

Aké veci by ste nemali mať doma? Kus nábytku z Československa môže prilákať zlých duchov

Tento obľúbený kus nábytku sa často objavuje v hororových filmoch. Prázdne hojdacie kreslo spôsobuje úzkosť a je to tak správne, pretože podľa írskych presvedčení môže prilákať zlých duchov. Práve v kresle majú sedieť nečisté duše, ak prídu do domu, často nechcú odísť a narúšajú domácu harmóniu. Dnes sú hojdacie kreslá menej bežné, no ak nejaké máte doma, radšej sa ho teda zbavte.

Ďalším predmetom z Československa, ktorý bol prítomný v mnohých domoch a bytoch, sú jelenie parohy. Často bol umiestnený ako trofej po úspešnom love, no nie každý vie, že rohy sú symbolom smrti. Podľa presvedčenia môžu členom domácnosti priniesť choroby a problémy.

Čo prináša smolu v dome? Tieto predmety radšej vyhoďte. Prinášajú do domácnosti nešťastie

Symbolom nešťastia sú aj rozbité hodiny a hodinky. Niektorí si ich nechávajú ako dekoratívny prvok alebo ako suvenír pre blízkych, ale to je veľká chyba. Podľa princípov Feng shui pokazené hodiny, ktoré sa zastavili, znamenajú smolu, smrť a chorobu. To isté sa hovorí o zastaranom kalendári. Ak sa zastavili v konkrétny dátum alebo mesiac, môže to byť symbol začiatku nešťastia, ktorý sa začne v našich životoch.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Na dovolenku chodím vždy s kufrom v tejto farbe. Počasie je dobré a peňazí nikdy nie je málo

Používatelia internetu venujú pozornosť „novej tvári“ Joea Bidena. Odborníci nepochybujú

The post V Československu bol tento kus nábytku v každej druhej chate. Do domácnosti prináša smolu a nešťastie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj