Skip to content
Menu
Menu

V mrazničke našli telá štyroch novorodencov. Matka nebude čeliť žiadnym následkom

Prečítať článok

04.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/manusama).

V roku 2022 boli v mrazničke v južnom Bostone objavené telá dvoch chlapcov a dvoch dievčat. Deti boli zabalené v alobale a ukryté v krabiciach od topánok. Teraz sa ukázalo, že ich 69-ročná matka za svoj zdravotný stav nenesie zodpovednosť. Vyšetrovatelia označili prípad za „jeden z najzložitejších, najneobvyklejších a najzmätenejších“, akým sa vo svojej kariére zaoberali.

V mrazničke našli telá štyroch novorodencov.
Foto: Pixabay/ValynPi14

Telá súrodencov objavili v novembri 2022. Istý muž vtedy upovedomil bostonskú políciu a vysvetlil, že jeho manželka urobila hrozný objav, keď upratovala byt svojej sestry. Prípadom sa zaoberala okresná prokuratúra okresu Suffolk.

Deti – dve dievčatá a dvoch chlapcov – zabalili do alobalu a schovali do škatúľ od topánok. Ich vek sa odhadoval na 37 až 40 týždňov. Pitva na ich telách neodhalila žiadne zranenia. Všetci súrodenci mali neprestrihnuté pupočné šnúry. Expertom sa nepodarilo dokázať, či sa deti narodili živé alebo mŕtve. Dátum ani miesto ich narodenia neboli stanovené. Vyšetrovatelia sa dostali k ich rodičom.

Ukázalo sa, že ich otec zomrel v roku 2011 a ich 69-ročná matka bola v opatrovateľskom zariadení. Výsluch ženy nič neobjasnil. Podľa news.sky.com bola matka detí pri kontakte s vyšetrovateľmi zmätená a nevedela, kde je ani s kým sa rozpráva. Zistilo sa len, že pred rokmi mala s tým istým mužom ďalšie dieťa, ktoré však bolo dané na adopciu.

Nakoniec nebude 69-ročná žena postavená pred súd kvôli kognitívnym problémom. V kombinácii s nedostatkom presvedčivých dôkazov o tom, či sa deti narodili živé, bolo vyšetrovanie uzavreté.

„Americká prokuratúra nemôže pokročiť s prípadom, ktorý v dobrej viere nemôže v dobrej viere postaviť pred súd“

– uviedol okresný prokurátor Kevin Hayden.

Dodal, že hoci vyšetrovatelia „získali nejaké odpovede, stále je v tomto prípade príliš veľa prvkov, ktoré sa pravdepodobne nikdy nevysvetlia.“ Hayden označil tento prípad za „jeden z najzložitejších, nezvyčajných a mätúcich, ktorým kedy čelili.“

69-ročná matka detí odmietla pre The Associated Press komentovať.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Imigrant s rakovinou vyhral 1,3 miliardy dolárov. Na čo minie peniaze?

Vidíte takýto vešiak na toalete? Radšej hneď opustite kabínku. Je to pasca

The post V mrazničke našli telá štyroch novorodencov. Matka nebude čeliť žiadnym následkom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj