Skip to content
Menu
Menu

V tomto štýle sa stretáva modernosť s klasikou. V súčasnosti si podmaňuje obývacie izby

Prečítať článok

18.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dariusz Jarzabek).

Modern classic je interiérový štýl, ktorý úspešne dobýva obývacie izby – doslova aj obrazne. Je to mimoriadne elegantný a moderný koncept interiéru, ktorý si neustále získava nových priaznivcov. Ak si ceníte funkčnosť a klasický štýl, ale zároveň sa chcete prispôsobiť súčasným trendom, moderná klasika je tou správnou voľbou. Naznačujeme kľúčové aspekty, ktoré charakterizujú tento štýl.

Modern classic je veľmi obľúbený. Aké sú charakteristiky tohto štýlu?
Foto: shutterstock/Dariusz Jarzabek

Kombinácia viacerých období v jednej miestnosti? Znie to ako výzva, ktorá je však možná vďaka štýlu interiéru, akým je moderná klasika. Elegantné priestory s modernými prvkami je niečo, čo kraľuje medzi interiérovými dizajnérmi. Stačí sa pozrieť na niekoľko návrhov, aby ste sa nadchli štýlom aranžovania modern classic.

Aké sú charakteristiky štýlu modern classic?

V roku 2024 vstúpil štýl modern classic do obývačky sebavedomým krokom a usadil sa v nej. Zabral miesto ultramoderným priestorom, aby im dodal nádych elegancie. Čas prázdnych, priestranných moderných priestorov je preč. Čo na druhej strane prišlo spolu s modernou klasikou?

Predovšetkým súdržnosť a harmónia, ako aj jednoduchosť a minimalizmus. Je to pokus o jednoduché spojenie toho najlepšieho z histórie dizajnu a moderných trendov. Dalo by sa povedať, že vznikol s cieľom vniesť do súčasnosti nádych klasiky.

Nadčasová elegancia si našla cestu do moderného štýlu a dokonale si v ňom našla svoje miesto. Modern classic teda znamená svetlé interiéry s prvkami v čiernej, béžovej, zlatej, striebornej alebo zemitej farbe. Pri tom všetkom platí jediné pravidlo, zachovať harmóniu.

Čo sa týka nábytku, aj ten sa vyznačuje kombináciou klasických foriem a moderného dizajnu. V moderných obývacích izbách sa tak nachádzajú napríklad dekoratívne palácové lampy alebo prešívané pohovky a kreslá. Dôležitú úlohu zohrávajú aj tradičné tkaniny a textúry.

Ako skombinovať moderný a klasický štýl? Odpoveďou je modern classic

Ak hľadáte štýl, ktorý dokonale spája jednoduchosť so štýlom a triedou, určite stojí za zváženie modern classic. Vystihuje to najlepšie z klasického aj moderného štýlu.

Možno je taký obľúbený preto, že odkazuje na to najlepšie z minulosti. Tradícia v modernej podobe si nachádza veľa obdivovateľov, pretože čoraz viac ľudí sa rozhoduje zariadiť svoje domy a byty v tomto štýle. Takto sa dá ľahko zariadiť akákoľvek miestnosť.

Modern classic je dekoratívnym spojením prvkov luxusu a pôvabu s funkčným minimalizmom. Spája všetko najlepšie v štýle, v ktorom si každý nájde niečo, čo ho zaujme a očarí. Ak teda neviete, či dávate prednosť modernému alebo klasickému štýlu, spojte tieto dva štýly a vyberte si interiérový štýl, akým je modern classic.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tieto rastliny zbavia vašu kúpeľňu plesní. Okrem toho zdobia interiér a ľahko sa pestujú

Kúpeľňa v rustikálnom štýle. Takto ju vyzdobíte krok za krokom

The post V tomto štýle sa stretáva modernosť s klasikou. V súčasnosti si podmaňuje obývacie izby appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj