Skip to content
Menu
Menu

Vaše vlasy budú hladké ako po keratínovej úprave. Stačí pár drobných

Prečítať článok

19.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Parilov).

Husté, krásne a predovšetkým zdravé vlasy sú snom mnohých žien. Na dosiahnutie tohto efektu však nemusíte siahať po drahých výrobkoch z obchodu. Aj domáce prostriedky môžu byť veľmi účinné a oveľa lacnejšie. Jedným z nich je použitie rozmarínového oleja na vlasy. Poradíme vám, ako ho používať.

Vlasy hladké ako po keratínovej úprave. Stačí pár drobných.
Foto: shutterstock/Parilov

Veľa počujete o domácich prostriedkoch na dosiahnutie zdravých a lesklých vlasov. V poslednom čase sa stalo pomerne populárnym používanie rozmarínového oleja. Ukázalo sa, že táto rastlina, ktorá má neobyčajne zvláštnu vôňu, má cenné vlastnosti, ktoré môžu byť prospešné pre naše vlasy. Čo je teda známe o rozmarínovom oleji a ako ho najlepšie používať?

Rozmarínový olej používajte pri starostlivosti o vlasy. Vaše vlasy sa vám za to poďakujú

Väčšina ľudí pozná rozmarín ako okrasnú rastlinu alebo korenie. Hovorí sa, že niektorí ľudia ho milujú, iní nenávidia, a to všetko pre jeho špecifickú chuť a vôňu. Málokto si však uvedomuje, že táto bylinka obsahuje mnoho účinných látok, ktoré sa dajú využiť aj v starostlivosti o vlasy.

Rozmarínový olej používajte pri starostlivosti o vlasy. Vaše vlasy sa vám za to poďakujú.
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Táto rastlina je zložkou mnohých kozmetických prípravkov vrátane prípravkov na starostlivosť o vlasy. Aby ste dosiahli uspokojivé výsledky, stojí za to zvážiť zaradenie rozmarínového oleja do svojej starostlivosti o vlasy. Má protizápalový účinok a upokojuje podráždenia. Okrem toho zlepšuje prekrvenie pokožky, čím ju stimuluje k regenerácii.

Používanie rozmarínového oleja je preto skvelou voľbou na prevenciu vypadávania vlasov a zároveň posilnenie vlasových folikulov. Okrem toho môže byť rozmarínový olej nápomocný pri snahe vysporiadať sa s lupinami a môže tiež spomaliť proces šedivenia. Pravidelné používanie oleja môže mať vplyv na celkový stav vlasov, ktoré budú vyzerať ako po narovnaní keratínom.

Ako používať rozmarínový olej na vlasy?

Rozmarínový olej môže pomôcť pri riešení problému vypadávania vlasov. Stačí, ak ho správne zaradíte do svojej rutinnej starostlivosti.
Foto: shutterstock/Dudaeva

Ak máte problémy so slabými a vypadávajúcimi vlasmi, oplatí sa vyskúšať rozmarínový olej, najmä preto, že sa dá kúpiť už za pár drobných. Domáce prostriedky sú totiž vysoko účinné a nestojí to veľa.

Ak chcete rozmarínový olej zaradiť do svojej starostlivosti o vlasy, je dôležité si uvedomiť, že podobne ako takmer všetky esenciálne oleje by sa nemal aplikovať na vlasy alebo pokožku hlavy v čistej forme. Pred použitím je nevyhnutné ho zriediť. Najlepšie je to urobiť v pripravenej porcii oleja. Na tento účel je ideálny napríklad kokosový olej, arganový olej alebo olej zo sladkých mandlí.

Táto zmes je ideálna na olejovanie vlasov, ktoré sa najlepšie vykonáva večer. Takto nanesený rozmarínový olej je dobré nechať na vlasoch cez noc. Zložky v zmesi tak budú mať viac času na pôsobenie na vlasy. Je dôležité mať na pamäti, že len pravidelnosť pri takýchto opatreniach môže pomôcť dosiahnuť najlepšie výsledky.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Príznaky zlej stravy uvidíte na svojej tvári. Nielen tmavé kruhy a opuchy

Peeling pokožky hlavy pomáha čistiť a regenerovať jej stav. Ako často by sa mal používať?

The post Vaše vlasy budú hladké ako po keratínovej úprave. Stačí pár drobných appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj