Skip to content
Menu
Menu

Vďaka jednej rastline vám z balkóna utečú holuby. Už žiadne perie ani neporiadok

Prečítať článok

9.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/taniadimas).

Odháňajte holuby od svojho domu pomocou kvetov vo farbe, ktorú si spájajú s „nebezpečenstvom“ Holuby sa môžu zdať celkom neškodné. Odborníci však tvrdia, že sú nič netušiacimi páchateľmi mnohých bežných záhradných problémov alebo odpadkov.

Odháňajte holuby od svojho domu pomocou kvetov vo farbe, ktorú si spájajú s „nebezpečenstvom“
Foto: Pixabay/taniadimas

Holuby môžu v záhradách spôsobiť spúšť. Odborníci však tvrdia, že jedna konkrétna farba kvetov ich pomôže odradiť a tento odtieň úzko súvisí s nebezpečenstvom. Biela farba je pre vtáky výstražná, rovnako ako je červená výstražnou farbou pre ľudí. Mnohé vtáky používajú biele perie na to, aby si navzájom ukázali, že sa blíži nebezpečenstvo, takže vysadenie rôznych bielych kvetov okolo oblastí, ktoré chcete chrániť, môže stačiť na to, aby ste vtáky odradili od pristátia.

Zdanlivo neškodné holuby môžu spôsobiť spúšť v záhrade a na balkóne

Na prvý pohľad sa holuby môžu zdať neškodné. Zhlukujú sa na terase a okusujú omrvinky alebo trávia čas zbieraním vetvičiek na stavbu dosť pochybne vyzerajúcich hniezd. Podľa Kráľovskej záhradníckej spoločnosti sú však zvyčajne hlavným vinníkom ničenia záhradných rastlín a zeleninových záhonov – medzi ich obľúbené patrí orgován, hrach a kapustovité rastliny.

Aby ste ich nadobro odradili, medzi najlepšie kvety na výsadbu patria biele ruže, petúnie a hortenzie
Foto: shutterstock/Colin Seddon

Biele kvety sú účinným odstrašujúcim prostriedkom nielen pre holuby, ale aj pre vtáky. Okrem toho vyzerajú pekne

Aby ste ich nadobro odradili, medzi najlepšie kvety na výsadbu patria biele ruže, petúnie a hortenzie, ako aj, pivonky a sedmokrásky. Efekt môžu zvýšiť aj zavesené lesklé predmety, ako sú zrkadlá a CD.

Existujú aj iné spôsoby, ako vtákov odplašiť. Niektoré z nich sú šikovné

Môžete si kúpiť aj odstrašujúcu pásku, ktorá má rovnaký účinok ako zrkadlo. Nezabudnite, že obľúbené vtáčie hroty môžu mať zmiešané výsledky, pretože niektoré vtáky sú dostatočne šikovné na to, aby ich ukradli a postavili si z nich hniezda.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zmiešajte s vodou a nastriekajte na balkón. Holuby v panike utečú

Rozprestrite na parapety a balkóny. Holuby prestanú hniezdiť

The post Vďaka jednej rastline vám z balkóna utečú holuby. Už žiadne perie ani neporiadok appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj