Skip to content
Menu
Menu

Vďaka tomu budú vaše paradajky zdravé, veľké a krvavo červené. Stačia 3 čajové lyžičky prípravku do vody

Prečítať článok

1.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Bambig Gross).

Ako často by ste mali zalievať paradajky, aby rástli zdravé a šťavnaté? Ak sa chcete tešiť z bohatej úrody, nezabudnite, že dôležitý je aj správny čas a technika. Vyhnite sa týmto chybám a vaše kríky budú prekypovať plodmi.

Ako často by ste mali zalievať paradajky, aby rástli zdravé a šťavnaté?
Foto: shutterstock/Bambig Gross

Pestovanie paradajok nie je najťažšia vec, ale stojí za to pamätať na základy, vďaka ktorým bude úroda naozaj veľká a chutná. Jedným z nich je, samozrejme, zalievanie. Hoci by sa zdalo, že ide o naozaj jednoduchú záležitosť, mnoho ľudí sa nevedomky dopúšťa chyby. Na čo si dať pozor?

Ako často zalievať paradajky? Prispôsobte harmonogram počasiu

Paradajky majú rady neustále mierne vlhký substrát, preto je dôležité, aby pôda nevyschla. Samozrejme, v prípade zabudnutia na to sadenice hneď nezahynú, ale je lepšie neriskovať a riadne sa o ne starať. Pritom nezabudnite prispôsobiť frekvenciu zalievania poveternostným podmienkam. Logicky, ak prší, nie je potrebné ich dodatočne zalievať. Ak je však momentálne horúce počasie a nič nenasvedčuje tomu, že by malo pominúť, mali by ste polievať dvakrát denne.

Kedy je najlepší čas na zalievanie záhrady, ráno alebo večer? Odpoveď je jedna

Zalievanie paradajok by sa malo vykonávať v určitom čase.
Foto: shutterstock/ChiccoDodiFC

Zalievanie paradajok by sa malo vykonávať v určitom čase. Prvým je skoré ráno, keď slnko ešte úplne nevychádza a druhým je blížiaci sa večer, keď pomaly prestáva byť slnko na oblohe. Dodržiavaním tohto harmonogramu si môžete byť istí, že voda sa neodparí predčasne a dostane sa ku koreňom sadeníc včas.

Čím zalievať paradajky, aby lepšie rástli? Vezmite si z kuchyne

Zamiešajte, zalejte plodiny a tie budú mimoriadne hojne rásť.
Foto: shutterstock/ffolas

Okrem frekvencie zalievania je dôležitý aj spôsob, akým ho vykonávate. Nepolievajte vodou listy alebo samotné paradajky, pretože to môže viesť k hnilobe alebo zvýšiť riziko ochorenia. Postrek smerujte priamo do pôdy. Okrem toho je dobré vedieť, akú vodu použiť. Ideálna je dažďová voda. Ak žiadnu nemáte, uistite sa, že nepoužívate studenú vodu a najlepšie vodu s izbovou teplotou. Z času na čas môžete použiť aj domáci odvar. Na každý liter vody pridajte 10 g (3 čajové lyžičky) sušených kvasníc. Zamiešajte, zalejte plodiny a tie budú mimoriadne hojne rásť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Spoľahlivé hnojivo pre uhorky a paradajky. Stačí jeden list a ovocie nespoznáte

Vezmite si zápalky a pripravte si najlepšie organické hnojivo. Vďaka nemu bude vaša cibuľa rásť ako blázon

The post Vďaka tomu budú vaše paradajky zdravé, veľké a krvavo červené. Stačia 3 čajové lyžičky prípravku do vody appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj