Skip to content
Menu
Menu

Vezmem 4-5 listov a zalejem ich vriacou vodou. Môj obľúbený odvar má nespočetné množstvo použití

Prečítať článok

14.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Plateresca).

Bobkové listy sú v kuchyni cenným korením. Zriedkavo sa spomínajú jeho zdraviu prospešné vlastnosti. Odkedy si pripravujem odvar z bobkových listov, prechladnutie a kašeľ ma už netrápia a moja pleť vyzerá žiarivo a sviežo. Stačí, ak malé množstvo listov zalejete vriacou vodou, aby ste si mohli vychutnať ich úžasné vlastnosti.

Aké vlastnosti majú bobkové listy?
Foto: shutterstock.com/Plateresca

Liečivé účinky bobkového listu sú známe už tisíce rokov. Vavrín pravý sa používal v medicíne pre svoje čistiace vlastnosti. Tie môžeme využívať aj dnes.

Zázračná sila bobkových listov. Aké vlastnosti majú

Bobkové listy majú mimoriadne množstvo cenných výživových hodnôt. Obsahujú veľké množstvo trieslovín, flavonoidov, kyseliny listovej, pektínu, vitamínu A a vitamínu C. Okrem toho obsahujú živiny a minerálne látky ako vápnik, železo, draslík, horčík a zinok.

Odvar z bobkových listov sa odporúča najmä pri ochoreniach súvisiacich s trávením, močovými cestami a prechladnutím. Užívanie odvaru Vám môže pomôcť znížiť krvný tlak a tiež zmierniť príznaky hypoglykémie.

Odvar z bobkového listu. Kto by ho mal piť

Odvar z bobkového listu si môžete pripraviť z bežného korenia dostupného v obchodoch. Stačí, ak do hrnca vložíte 4-5 listov a zalejete ich asi 1,5 šálky vody. Zmes varte na miernom ohni 5 minút.
Odvar z bobkového listu sa môže používať zvonka aj zvnútra. Je vynikajúci na rany, akné, psoriázu alebo ekzémy. Stačí ho pravidelne vtierať do rán, aby sa urýchlil proces hojenia.

Odvar z bobkového listu si môžete pripraviť z bežného korenia dostupného v obchodoch.
Foto: shutterstock/Michele Caldarisi

Možno ho tiež vmasírovať do pokožky hlavy na posilnenie vlasových folikulov, zníženie vypadávania vlasov a prevenciu lupín. Odvar z listov dobre zaberie aj pri infekciách dýchacích ciest a úpornom kašli. Môže sa prikladať na hrudník ako obklad alebo popíjať v malých množstvách počas dňa.

Pitie odvaru nám tiež môže pomôcť zmierniť príznaky infekcie ďasien. Oplatí sa ho konzumovať aj vtedy, ak Vám záleží na jeho močopudných a detoxikačných vlastnostiach.

Kto by nemal piť odvar z bobkového listu

Pozor by si mali dávať tehotné a dojčiace ženy a deti. Okrem toho musíte pamätať na to, že sa vzájomne ovplyvňujú s antibakteriálnymi, protiplesňovými a protizápalovými liekmi. U niektorých ľudí môže odvar spôsobiť aj kožné alergické reakcie. Z tohto dôvodu si pred aplikáciou na telo alebo tvár overte, či Vás nebude dráždiť a urobte si pre istotu test cistlivosti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ošetrenie nôh za pár drobných. Použite babičkin patent a bobkový list

Nad vaňu zaveste bobkový list. Po niekoľkých minútach sami nebudete môcť uveriť tomu, čo sa stalo

The post Vezmem 4-5 listov a zalejem ich vriacou vodou. Môj obľúbený odvar má nespočetné množstvo použití appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj