Skip to content
Menu
Menu

Vezmem kúsok alobalu a obložím umývadlo. S týmto patentom sa už nemusím trápiť

Prečítať článok

03.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@hollydormer).

Ak vylejete použitý olej do drezu, robíte veľkú chybu. To môže spôsobiť upchatie potrubia a zlyhanie kanalizačných systémov. Čo robiť s použitým olejom? Našťastie existuje jednoduché a spoľahlivé riešenie, ktoré nás zachráni pred nepríjemnými následkami.

Po vyprážaní nalejte zvyšný olej do jamky a počkajte, kým nezhustne.
Foto: tiktok.com/@hollydormer

Alobal je absolútnym „must have“ každej gazdinky. Ukazuje sa, že môžete urobiť viac, ako len zabaliť jedlo do nej. V kuchyni je nenahraditeľný najmä pri upratovaní. Skvele si poradí s mastnotou a výborne sa hodí na umývanie riadu a pranie oblečenia. Pri nízkych nákladoch získate uspokojivé výsledky a zbavíte sa niektorých čistiacich prostriedkov.

Čo robiť s použitým olejom? Tento jednoduchý trik vám ušetrí veľa stresu

Problém s použitým olejom sa týka všetkých, ktorí radi vyprážajú jedlo. Na záchranu prichádza geniálny nápad, ako sa zbaviť horúcej tekutiny. Stačí mať po ruke alobal a vystlať ňou sitko drezu.

Potom po vyprážaní nalejte zvyšný olej do jamky a počkajte, kým nezhustne. Nakoniec alobal s tukom odstránite a hodíte do odpadkového koša. Tento trik je prekvapivo jednoduchý na vykonanie, takže sa ho oplatí použiť vo vašej kuchyni.

Na čo použiť alobal? Naučte sa lifehacky, ktoré vám pomôžu s upratovaním

Ak vás dráždia matné príbory a škvrny na riade, skvelým spôsobom, ako sa tohto problému zbaviť, je umyť ich alobalom. Všetko, čo musíte urobiť, je pripraviť 3-4 malé guľôčky alobalu a hodiť ich do umývačky riadu spolu so špinavým riadom. Nastavte program ako obvykle a po jeho skončení obdivujte výsledky.

Alobal je ideálny aj na drhnutie pripálených hrncov. Omotajte ho okolo špongie na umývanie riadu a pripálené miesta zalejte prostriedkom na umývanie riadu. Nechajte 3-4 minúty pôsobiť a potom dôkladne potrite dno hrnca. So zažratou špinou si poradíte za pár chvíľ.

Máte problém so statickou elektrinou v oblečení? Rýchlo to vyriešite. Fóliové guličky vhodené do bubna práčky tento jav účinne eliminujú. Vďaka nim budú vaše svetre jemné na dotyk a zabudne sa na nepríjemnú statickú elektrinu v látkach. Úspešne nahradia všetky aviváže, čo vám pomôže znížiť množstvo kupovanej chémie.

3-4 malé guľôčky alobalu a hodiť ich do umývačky riadu spolu so špinavým riadom.
Foto: Súkromný archív

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zabudli ste vyvesiť bielizeň a vaše oblečenie smrdí ako stuchlina? Nalejte polovicu pohára do vody a problém je vyriešený

Vyprážate mäso? Použite metódu 3 prstov. Už nikdy nevyjde také tvrdé ako podrážka

The post Vezmem kúsok alobalu a obložím umývadlo. S týmto patentom sa už nemusím trápiť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj