Skip to content
Menu
Menu

Vezmite ocot a zmiešajte ho s vodou. Hnusného problému sa zbavíte za malú chvíľu.

Prečítať článok

27.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Tomasz Klejdysz).

Ocot je jedným z najzákladnejších produktov, ktoré nájdeme vo väčšine slovenských domácností. Je užitočný nielen na varenie. Mnohí ľudia ho okrem iného oceňujú aj pre jeho čistiace vlastnosti. Ukazuje sa, že je ideálny aj na riešenie skutočného strašiaka tisícov Slovákov.

Ako sa zbaviť potravinových molí?
Foto: shutterstock.com/Tomasz Klejdysz

Ocot predovšetkým dodáva pokrmom chuť. Mnohí ľudia si nevedia predstaviť, že by ho nepridali do polievky alebo ho nepridali do šalátov. Má výraznú chuť a vôňu, ale mnohé jedlá dokonale obohatí. Ocot je známy aj pre svoje čistiace vlastnosti. Nie každý však vie, že pôsobí aj ako repelent proti hmyzu.

Ocot – využitie v domácnosti je nespočetn

Ocot sa už roky používa nielen v kuchyni. Čistiace prostriedky pre domácnosť na báze octu uľahčujú čistenie zárubní dverí, vodného kameňa v sprchových kútoch, škvŕn od vody na sprchovaciom skle a škvŕn na oblečení. Hoci sám o sebe vonia dosť dráždivo, je ideálny na neutralizáciu pachov, pretože sa rýchlo vyparuje. Ocot má aj antibakteriálny účinok. Niektorí ľudia používajú roztok na báze octu na čistenie okien a dverí nielen preto, aby ich udržali čisté, ale aj preto, aby odohnali potenciálnych votrelcov ako sú pavúky, komáre a iný hmyz, ktorý nechceme vidieť v našich domovoch.

Ocot sa už roky používa nielen v kuchyni.
Foto: shutterstock.com/Evgrafova Svetlana

Ukázalo sa, že skvele pomáha aj v boji proti jednému nepríjemnému problému. Asi každý z nás sa aspoň raz v živote stretol s nepríjemnosťou a zistil, že v kuchyni sa usídlili mole. Prvým problémom je dať kuchyňu dokopy. Väčšinu ľudí určite znechucuje prítomnosť chrobákov v potravinách. Druhým problémom je čo robiť, aby ste sa molí zbavili. Odpoveď je jednoduchá. Musíte byť nemilosrdní.

Ako sa zbaviť potravinových molí? Vezmite ocot a zmiešajte ho s vodou

Ako sa vysporiadať s potravinovými moľami? V prvom rade sa musíte zbaviť všetkých načatých výrobkov v skrini, v ktorej ste objavili mole. Niekedy môžete voľným okom vidieť ich dospelé formy, inokedy larvy alebo vajíčka. Na prítomnosť potravinových molí poukazujú aj vlákna priadze. Mole sa najčastejšie živia v krupicových kašiach, múke, cestovinách a ryži. Upratujte dôkladne. Áno, vyhodiť potraviny môže bolieť, ale ak to neurobíte, problém sa môže veľmi rýchlo vrátiť. Potraviny s moľami hneď zaviažte a vyneste z domu, aby sa nedostali von.

Potraviny s moľami hneď zaviažte a vyneste z domu, aby sa nedostali von.
Foto: shutterstock/Prostock-studio

Potom dôkladne umyjte skrinky a zásuvky, vytrite každý kúsok. Najlepšie to urobíte zmesou octu a vody v pomere 1:1. Po vysušení skrine ju nanovo usporiadajte. Je dobré poistiť sa vzduchotesnými nádobami a nasypať do nich výrobky. Najmä tie s papierovými obalmi s múkou nie sú odolné voči moliam.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Stačí trochu tohto prípravku, aby ste zo svojich skríň vyhnali potravinové mole. Zaplatíte drobné a problém bude v okamihu preč

Umiestnite do skrine a potravinové mole nadobro zmiznú

The post Vezmite ocot a zmiešajte ho s vodou. Hnusného problému sa zbavíte za malú chvíľu. appeared first on Vášeň v tebe.