Skip to content
Menu
Menu

Vezmite si škrupiny z vajec a zmiešajte ich s hlinou. Vyriešite tak úporný problém a ušetríte veľa peňazí

Prečítať článok

23.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/congerdesign).

Čo má spoločné zdĺhavé čistenie a nekvalitné hnojivo na kvetináče? Rýchle a jednoduché riešenie oboch problémov. Stačí použiť kuchynský odpad a môžete vyčistiť aj tie najodolnejšie nečistoty a vyživiť svoje kvety. Čo to je?

Čo má spoločné zdĺhavé čistenie a nekvalitné hnojivo na kvetináče? Rýchle a jednoduché riešenie oboch problémov
Foto:pixabay.com/congerdesign

Škrupiny z vajec sú odpadom, ktorý takmer vždy končí v koši. Nie každý však vie, že majú mnoho zaujímavých a praktických využití. Môžete ich použiť na čistenie a hnojenie rastlín. Je to šikovný a bezplatný spôsob, ako sa rozlúčiť s tromi nepríjemnými problémami. Ako ich môžete použiť?

Ako odstrániť pleseň zo škárovacej malty? Nepotrebujete výrobky z obchodu

Vyhadzujete škrupiny z vajec po ich uvarení do koša? Radšej prestaňte, pretože majú mnoho dômyselných využití. Ako sa ukázalo, môžete ich úspešne použiť okrem iného aj na každodenné čistenie. Platí to najmä vtedy, ak sa musíte vysporiadať s obzvlášť odolnou špinou a plesňou na škárach v kúpeľni. V takom prípade vytlačte do misky trochu zubnej pasty a vaječnú škrupinu rozdrvenú na malé kúsky. Dôkladne premiešajte a potom naneste na znečistené miesto. Počkajte 10 minút, vydrhnite zubnou kefkou a dôkladne opláchnite. Pleseň zmizne a svetlé škáry získajú svoju pôvodnú farbu. Pastu používajte len na povrchy, ktoré sa neobávate poškriabať. Bude fungovať lepšie ako mnohé komerčne dostupné výrobky.

Ako vyrobiť domáci čistiaci prostriedok? Zmiešajte tri produkty

Z vaječných škrupín môžete vyrobiť ďalší čistiaci prostriedok, a to účinný odvápňovač. Dôkladne ich vyčistite, vysušte v rúre a hoďte do mixéra, aby ste ich rozomleli na prášok. Potom pridajte jedlú sódu, rozmixujte a tesne pred použitím pridajte do oddelenej časti kvapku octu. Nasaďte si rukavice a použite ako pastu na čistenie pripálenín z plechu alebo ako odvápňovač vodovodných kohútikov a spŕch. Budú sa lesknúť čistotou.

Ak varíte vajcia, nevylievajte ani použitú vodu. Samozrejme, ak nebola osolená. Prečo? Vyrobíte z nej senzačné hnojivo.
Foto: shutterstock.com/RHJPhtotos

Ako vyrobiť hnojivo pre izbové rastliny a kvety? Použite škrupiny

Ak varíte vajcia, nevylievajte ani použitú vodu. Samozrejme, ak nebola osolená. Prečo? Vyrobíte z nej senzačné hnojivo. Stačí ju nechať vychladnúť a potom ju použiť na zalievanie alkalických kvetov, ako sú levandule, karafiáty, pivonky alebo oleandre. Hodí sa aj na uhorky, šalát a cukety. Úlomky uvarených škrupín môžete zmiešať s kávovou usadeninou a posypať nimi papradie, ktoré bude krásne rásť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kam vyhodiť vaječné škrupiny? Chyby sú stále časté

Kam vyhodiť škrupinky z vajec? Použite ich znova! Budú sa vám hodiť pri nepríjemnom jarnom probléme

The post Vezmite si škrupiny z vajec a zmiešajte ich s hlinou. Vyriešite tak úporný problém a ušetríte veľa peňazí appeared first on Vášeň v tebe.