Skip to content
Menu
Menu

Vezmite z kúpeľne a naneste na pracovnú dosku. Biele škvrny zmiznú ako mihnutím čarovného prútika

Prečítať článok

7.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/BarthFotografie).

Biele škvrny na stole sú postrachom mnohých ľudí. Často si ani neuvedomujeme, ako vznikajú. Jedno však vieme. Je naozaj ťažké sa ich zbaviť. Ako vznikajú a ako s nimi môžeme bojovať?

Čo spôsobuje škvrny na drevenom stole?
Foto: shutterstock/BarthFotografie

Biele škvrny na stole sú problémom, s ktorým sa denne stretávajú tisíce Slovákov. Objavujú sa nečakane a je naozaj ťažké sa ich zbaviť. Koniec koncov, nie sú to škvrny, ktoré sa dajú jednoducho zmyť vodou a prostriedkom na umývanie riadu. Použite metódu, ktorá nevyžaduje veľa práce ani špeciálne čistiace prostriedky.

Biele škvrny na stole a odkiaľ pochádzajú

Biele škvrny na drevených stoloch vznikajú najmä ak sa drevo dostatočne nestaráme. Nechránené drevo je náchylné na všetky druhy poškodenia. Keď naň položíme šálku s horúcim nápojom, niekedy aj so studeným, voda prenikne pod ochrannú vrstvu stolovej dosky. Práve to spôsobuje, že sa na stole objavujú biele škvrny.

Ako sa zbaviť bielych škvrn na stole

Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Niektorí ľudia používajú žehličku alebo fén na vlasy, takže zahriatím drevenej dosky stola sa voda odparí. V prvom prípade to urobte na najnižšom výkone spotrebiča a jedine cez handričku. Po niekoľkých okamihoch by sa mala voda vysušiť.

Na ďalší spôsob budete potrebovať len dva produkty, ktoré už pravdepodobne máte doma. Na škvrnu nanesiete vrstvu vazelíny a necháte ju pôsobiť 24 hodín. Potom povrch zotrite a mäkkou handričkou potrite octom.

Biele škvrny na stole môžeme odstrániť aj pomocou domácich pást na báze jedlej sódy. To však môže ešte viac poškodiť štruktúru dreva. Preto je lepšie zostať pri jemnom zahrievaní alebo olejovaní stolovej dosky.

Ako sa vyhnúť bielym škvrnám na stole

Biele škvrny od pohárov alebo šálok nepoškvrnia vašu drevenú pracovnú dosku, ak budete používať obrusy alebo špeciálne podložky. Ak niečo vylejete, umyte to a čo najrýchlejšie osušte. Stoly je tiež dobré pravidelne čistiť špeciálnymi prípravkami, alebo mierne navlhčenou handričkou s jemným čistiacim prostriedkom. Je tiež dobré stôl raz za čas konzervovať olejom alebo olejovým voskom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Rozpustite niekoľko kvapiek vo vode a utrite nimi drevenú pracovnú dosku. Zbavíte sa tak nečistôt a plesní

Zmiešajte olivový olej a ocot. Toto duo je vhodné nielen do šalátov. Rieši bežný problém

The post Vezmite z kúpeľne a naneste na pracovnú dosku. Biele škvrny zmiznú ako mihnutím čarovného prútika appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj