Skip to content
Menu
Menu

Vo vlaku išiel 12 hodín. Nikto si nevšimol, že je mŕtvy

Prečítať článok

06.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/Fang_Y_M).

Prvá pomoc v dopravných prostriedkoch je dôležitá záležitosť, ktorá môže niekomu zachrániť život. Žiaľ, poznatky o tom nepomôžu, ak si nevšimneme žiadne rušivé znaky. V tomto prípade sa situácia skončila tragicky, hoci jej odhalenie trvalo takmer 12 hodín.

Vo vlaku zomrel cestujúci. Na svojom mieste strávil celý deň.
Foto: Pixabay/Fang_Y_M

Pri cestovaní vlakom sa väčšina z nás sústredí predovšetkým na seba. Chceme sa dostať do cieľa čo najrýchlejšie a najjednoduchšie a únava nás často núti vyhýbať sa interakcii s ostatnými.

Niekedy však môžeme dôležité signály ignorovať. K tragickej nehode došlo 11. mája 2024 v japonskom Tokiu a zosnulého muža objavil jeden zo zamestnancov železničnej stanice.

Vo vlaku zomrel cestujúci. Na svojom mieste strávil celý deň

Muž nastúpil do vlaku na stanici JR Shibuya v Tokiu po ôsmej hodine ráno a zrejme krátko nato zomrel. Ako informoval japonský denník Asahi Shimbun, stroj, v ktorom bolo telo nájdené, jazdí medzi stanicami Kanagawa a Utsunomiya. Išlo o 15-vozňový vlak, do ktorého sa naraz zmestilo asi 2000 cestujúcich. V ten osudný deň sa vlak po svojej trase trikrát otočil. To znamená, že cestoval takmer 12 hodín a za tento čas prekonal vzdialenosť 652 kilometrov.

Zosnulý ostal na svojom mieste na dvojmiestnom kresle celý deň. Nikto z cestujúcich si nič rušivé nevšimol a všetci predpokladali, že muž jednoducho spí. To sa zmenilo až vtedy, keď vlak na konci dňa zastavil na železničnej stanici v tokijskej štvrti Shibuya a chystal sa zatiahnuť do depa. Zamestnanci preto kontrolovali, či sú vozne prázdne. Konečne sa dostali k zosnulému.

Mŕtveho cestujúceho našiel zamestnanec vlaku. Všetci si mysleli, že spí

Rovnako ako ostatní cestujúci, aj zamestnanec stanice spočiatku predpokladal, že muž spí, a preto na jeho určené slová nereagoval. Až po chvíli si všimol, že sa vôbec nehýbe a nedýcha. Necítil pulz, tak sa ho pokúsil resuscitovať pomocou AED (automatického externého defibrilátora).

Služby prijali volanie o pomoc okolo 19:40. Žiaľ, smrť mohli len potvrdiť. Japonské médiá uvádzajú, že príčinou smrti bola choroba, hoci neboli poskytnuté žiadne podrobnosti. Vylúčilo sa aj to, že by mohlo ísť o nehodu.

SoraNews24 zdôrazňuje, že ľudia spiaci na verejných miestach – najmä vo verejnej doprave – sú v Japonsku veľmi bežným javom. Nevedomosť cestujúcich vo vlaku sa preto zdá byť pochopiteľná, čo samozrejme neznižuje tragickosť tejto udalosti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

„Núdzová“ situácia v Kalifornii. Tisíce obyvateľov evakuovali

13-ročné dievča zomrelo po zásahu bleskom na pláži v Grécku. „Chodila so svojou matkou“

The post Vo vlaku išiel 12 hodín. Nikto si nevšimol, že je mŕtvy appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj